Kolejny rok Wałbrzych włącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia 2013 roku startujemy z Galerii Victoria. Gwiazdą „Wałbrzych dla WOŚP” będzie VAVAMUFFIN. Wspierajcie naszych wolontariuszy. Każda złotówka jest bardzo ważna.

 

Już od godziny 11.00 w Galerii Victoria będzie można oddać krew w punkcie krwiodawstwa (punkt czynny tylko do godz. 15.00), potem – od godz. 13.00 zapraszamy na: pokazy taneczne grup działających w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, teatra tańca, koncert Chóru Sudeckiego Uniwersytetu III Wieku, pokaz walk rycerskich, pokazy udzielania pierwszej pomocy. Ustawimy symulator bezpiecznej jazdy. Będzie możliwość zbadania poziomu cukru we krwi, ciśnienia, EKG, tętna płodu. Zobaczymy, jak wewnątrz wygląda karetka N, do transportu noworodków. Panie będą mogły skorzystać z usług kosmetyczek, które wykonają piękne makijaże. Przed głównym wejściem do galerii ustawimy zabytkowe i militarne pojazdy. Z pewnością znajdą się chętni do zrobienia sobie zdjęcia przy takim wozie.

 

Wałbrzych dla WOŚP

 

Około 16.30 na zewnętrznym parkingu odbędą się pokazy z udziałem jednostek ratowniczych – straży pożarnej i karetki pogotowia ratunkowego. Z pewnością nie zabraknie ulubionego przez publiczność pokazu cięcia samochodu.

 

Od godziny 17.00 na zewnętrznej scenie Galerii Victoria wystąpią: Wrzask, Piotr „Rolnik” Gaczyński oraz VAVAMUFFIN.

 

– Najważniejszą częścią naszej akcji są licytacje, na które zapraszam już od godz. 13.00. Tuż przed koncertem VAVAMUFFIN będziemy licytować złote serduszko wykonane przez wałbrzyskiego mistrza złotnictwa – Grzegorza Śmigla – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

 

Wałbrzyski WOŚP zakończy pokaz pirotechniczny, czyli „światełko do nieba”. Impreza odbędzie się w Galerii Victoria na parterze przy rotundzie (pokazy udzielania pierwszej pomocy, badania, punkt krwiodawstwa, makijaże); na piętrze przy restauracjach (pokazy artystyczne, licytacje) oraz na górnym parkingu przy GV (pokazy ratownicze, koncerty, licytacje, fajerwerki).

 

Hasło XXI finału WOŚP brzmi: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Przyłączmy się wszyscy do tej szlachetnej akcji i licytujmy oraz wrzucajmy pieniążki do puszek, które będą mieli ze sobą wolontariusze.

 

Prosimy o przekazywanie przedmiotów, usług na licytację. Przedmioty można przynosić do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.