W dniach 11-12 lipca w Zagórzu Śląskim odbyła się pierwsza impreza nieformalnej grupy ROG (Romet Owners Group). Zlot ogłoszono światowym bo przybyło 10 Chińczyków i dwie Japonie.

Bohaterami imprezy były oczywiście motocykle Romet i ich dzielni właściciele. Aby dotrzeć na zlot wielu z nich pokonało na 125-tkach dystanse ponad 500 km. Wszystkie maszyny dotarły bezawaryjnie (z wyjątkiem zerwanej linki sprzęgła, ale to się nie liczy) co potwierdziło powszechną opinię o doskonałej jakości tych pojazdów.

Atrakcjom nie było końca, gospodarz zlotu opracował ciekawą trasę krajoznawczą i kawalkada Rometów odwiedzała co ciekawsze rejony wałbrzyskich gór. Swój finał impreza znalazła w ośrodku wypoczynkowym w Zagórzu Śląskim. Nie brakowało typowo zlotowych rozrywek jak: palenie gumy o zmierzchu, palenie gumy o północy, palenie gumy w ciemną noc i oczywiście – powitanie dnia paleniem gumy. Organizatorzy zlotu byli doskonale przygotowani więc akrobacje obywały się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, a w przygotowaniach nie ucierpiały żadne zwierzęta.

Kto nie był niech żałuje. Następna szansa już we wrześniu! Nie omieszkamy Was o tym powiadomić.
Masz Rometa? A może jesteś tylko fanem motocykli z małą pojemnością? Oczekujesz od niego czegoś więcej niż transportu do najbliższego GSu? Przyjedź spotkać się z nami!

Łukasz Pasternak