Festiwal Lema w Starej Kopalni

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników fantastyki i futurologii! Niepowtarzalne spotkanie z twórczością Stanisława Lema już w najbliższą sobotę 9 października w kawiarni Sztygarówka w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia!

Z okazji Roku Lema wydarzeń związanych z twórczością i życiem Stanisława Lema nie zabraknie również w Wałbrzychu. Już w najbliższą sobotę – 9 października Kawiarnia Sztygarówka działająca na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu zamieni się w miejsce pełne wydarzeń poświęconych twórczości pisarza.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają już od godziny 12:00 gdzie na specjalnie przygotowanej scenie odbędzie się m.in. spotkanie z dziennikarzem i pisarzem – autorem biografii – „Lem – życie nie z tej ziemi” Wojciechem Orlińskim oraz poetą, krytykiem autorem wywiadu rzeki ze Stanisławem Lemem „Tako rzecze Lem” – Stanisławem Beresiem. Na festiwalu będzie można zobaczyć również prace oraz samego wykonawce modeli satelity LEM – nauczyciela, projektanta – Stanisława Zawadzkiego.

Wśród atrakcji na scenie odegrana zostanie inscenizacja artystyczna pt. „Ratujmy kosmos” w wykonaniu Michała Koseli – aktora wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. Imprezie w Starej Kopalni towarzyszyć będą wystawy i ekspozycje poświęcone twórczości Stanisława Lema oraz stoiska z literaturą i loterie z niespodziankami.

Atrakcji nie zabraknie. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie ComposigArt, a partnerami Wydawnictwo Literackie, Stara Kopalnia, Wydawnictwo Czarne oraz Gmina Wałbrzych, która dofinansowała wydarzenie.

Jeśli planują Państwo zwiedzić Starą Kopalnię w najbliższy weekend warto zarezerwować sobie więcej czasu. Oprócz sobotniego festiwalu, jak zawsze czekać na Państwa będą przewodnicy – wejścia na trasę turystyczną o pełnych godzinach od 10 do 16 oraz ekipa Sztygarówki gotowa przygotować Państwu m.in. jedyne w swoim rodzaju kopalniane bułki górnika i napoje. Bilety na zwiedzanie dostępne na stronie internetowej instytucji oraz w kasach. Dopełnieniem atrakcji w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia może być odwiedzenie wystaw czasowych w Galerii Sztuki. Wciąż obejrzeć można goszczące w Wałbrzychu prace Pauliny Komorowskiej – Birger „Bric a brac”, Anny Bem – Boruckiej „Particula Veri/ cząstka prawdy” oraz nowo powstałe dzieło, które na stałe wpisze się w krajobraz kopalni – mural nawiązujący do historii i tradycji miasta namalowany na murze oporowym w okolicach wieży widokowej. Wstęp na wystawy jest bezpłatny.

materiał przysłany do redakcji przez starakopalnia.pl