Już po raz piąty uczniowie szkół podstawowych wspólnie z Leroy Merlin w Świdnicy pomagać będą zwierzętom. Przygotowane przez nich budki trafią do świdnickiego magistratu, a stamtąd prosto do osób pomagającym bezdomnym kotom.

 

Założą rękawiczki, przywdzieją fartuchy, chwycą za pędzle i kolorowe farby. Kto taki? Mali konstruktorzy z powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. Dzięki ich zapałowi, kreatywności oraz chęci pomocy bezdomne koty otrzymają fantazyjnie udekorowane budki.„Dach nad głową” co roku odbywa się w sklepach Leroy Merlin na terenie całej Polski. Świdnicki market – prekursor akcji – już po raz piaty zaprasza młodych budowniczych do wspólnej zabawy ze szczytnym celem, którym jest pomoc zwierzętom.

 

Pędzle w dłoń!

Już 10 listopada na terenie hipermarketu, piętnaście 5-osobowych załóg przez sześć godzin będzie dekorować i malować budki dla kotów. – Zapewniamy pędzle, farby, elementy dekoracyjne, odzież roboczą oraz budkę w stanie surowym. Z Waszej strony wystarczy tylko zapał do pracy i odrobina inwencji – mówi Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin. – Biorąc pod uwagę poprzednie edycje akcji, o to jestem spokojny – uśmiecha się Jacek Burdziełowski. Dodatkowo, dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz komfortu pracy, nad małymi twórcami czuwać będą fachowcy ze świdnickiego hipermarketu.

 

1000 zł i kino dla zwycięzców

Stworzone budki tradycyjnie przez tydzień czasu będą oceniać klienci Leroy Merlin. Na zwycięzców czeka bon o wartości 1000 zł na zakupy w hipermarkecie oraz wejściówki do kina dla całej klasy. Gotowe budki trafią natomiast do Urzędu Miejskiego, który przekaże je osobom opiekującym się zwierzętami. – „Dach nad głową” to nie tylko jednorazowa pomoc w postaci budek, ale przede wszystkim uwrażliwienie młodych ludzi i zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt – zauważa Maria Kasprowicz – Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta, która z ramienia urzędu koordynować będzie przekazywanie budek.

 

Właśnie na Was czekamy!

Jesteście kreatywni, lubicie pomagać, dobrze się bawić, a w dodatku wygrywać fajne nagrody? Razem z nami pomóżcie bezdomnym zwierzętom. Na zgłoszenia czekamy do 05.11.2012, pod adresem: [email protected].