Szybkie, ale melodyjne utwory i społecznie zaangażowany przekaz łączy 3 zespoły, które w sobotę 16 grudnia zagrają w Klubie Bolko. Wydarzenie połączono ze zbiórką darów dla świdnickiego schroniska dla zwierząt. Na najbardziej hojnych będą czekać prezenty.

Lazy Class powstało w 2013 roku w Warszawie a już rok później ukazała się ich debiutancka EP-ka “Better Life”. Sporo koncertowali zarówno w Polsce (m.in. wspólna trasa z The Analogs) jak i w Niemczech, Irlandii, Rosji i Białorusi. W 2015 roku ukazał się ich mini-album “Hell of San Domingo” a w Świdnicy zaprezentują materiał z najnowszej EP-ki “Pressure Rising”.

High Society pochodzą z Drezna i grają wkurzonego, szybkiego punkrocka z melodyjnymi refrenami. Ich pierwsza EP-ka “Burning Streets” ukazała się w 2012 roku a następnie światło dzienne ujrzały splity z Oldfashioned Ideas i Cheap Stuff. Ich najnowsze wydawnictwo to tegoroczne “Fear or Freedom”.

Little Boy to nowa grupa z Górnego Śląska, gdzie hard core trzyma się całkiem mocno. W Świdnicy zagrają materiał z tegorocznego debiutu pt. “Cry”.

Koncerty zaczną się o 19:00 a przez cały wieczór będzie trwała zbiórka produktów dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla zwierząt. KONKURS! 3 osoby, które do 18:45 przyniosą do Klubu Bolko największą ilość karmy (psiej lub kociej), otrzymają bezpłatne wejściówki na koncert. Bilety w cenie 20 zł dostępne będą w dniu koncertu na bramce, ale nie będą konieczne aby zostawić rzeczy dla schroniska lub porozmawiać z jego wolontariuszami.

Szczegóły koncertu dostępne są na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: www.sok.com.pl

Bartosz Łabuda, Świdnicki Ośrodek Kultury