W listopadzie po raz drugi w tym roku odbędzie się Wielka Rapsodia Świdnicka. Organizatorzy poszerzają formułę wydarzenia i oprócz udziału w bitwie freestyle dają możliwość zagrania podkładów do pojedynków lub pełnego koncertu. W puli nagród jest 1100 zł oraz m.in. występ w roli supportu przed KęKę.

Do tej pory odbyły się już 4 edycje WRŚ, które przyciągnęły fanów hip-hopu z okolic Świdnicy oraz odleglejszych zakątków Polski. Głównym punktem imprezy była zawsze bitwa freestyle z podkładami granymi przez liveband a dodatkowo można było obejrzeć występy m.in. Trzeciego Wymiaru, Modulators czy Theodora. W listopadzie więcej szans na zaprezentowanie swoich umiejętności dostaną lokalni wykonawcy.

KONCERT

Masz materiał, który chciałbyś zaprezentować na koncercie? Prześlij linki do odsłuchu Twoich utworów. Autor najlepszych nagrań otrzyma 300 zł i wystąpi 29 września jako support przed KęKę! Dwóch kolejnych wykonawców zostanie zaproszonych do zaprezentowania się 17 listopada podczas WRŚ.

WINYL

Trzech najlepszych turntablistów otrzyma po 100 zł i zagra 17 listopada podkłady do bitwy eliminacyjnej. Wtedy też wyłoniony zostanie najlepszy, który otrzyma dodatkowe 100 zł i możliwość występu podczas przyszłorocznej WRŚ.

FREESTYLE

Czterej najlepsi uczestnicy bitwy zgarną po 100 zł i otrzymają bezpłatny udział z pominięciem eliminacji na kolejnej edycji WRŚ.

Organizatorem wydarzenia jest Świdnicki Ośrodek Kultury a szczegóły można znaleźć na stronie www.sok.com.pl/rapsodia4-5/

Wielka Rapsodia Świdnicka #4.5 odbędzie się w sobotę 18 listopada w Klubie Bolko.

Bartosz Łabuda, Świdnicki Ośrodek Kultury