Od wczoraj w Kinoteatrze Zdrowie Sokołowsko trwają pokazy filmowe. W piątek wyświetlono dokument „Ostatnie tango”, o najsłynniejszej w historii parze tańczącej tango argentyńskie, a dziś trwa właśnie seans jednego z najważniejszych tytułów ostatniego sezonu – uczta filmowa dla każdego myślącego i czującego człowieka, czyli „Toni Erdmann” w reżyserii Maren Ade. Na ekranie śledzimy losy szalonego ojca, który próbuje naprawić relację z zapracowaną córką. W cyklu „Niedzielnych Poranków Filmowych” organizatorzy zaprezentują tym razem spektakularne widowisko produkcji polskiej – „Za niebieskimi drzwiami” Mariusza Paleja.

16.07 | 12:00 NIEDZIELNE PORANKI FILMOWE

“Za niebieskimi drzwiami”, reż. Mariusz Palej, Polska 2016, 99’

OPIS:Takiej ekranizacji polskiego bestsellera i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli, jeszcze w kinach nie było. Film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki.  Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz…

Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

DUBBING, wiek 10+

Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko został reaktywowany po ponad 20 latach przez Fundację Sztuki Współczesnej IN SITU. Repertuar można znaleźć na stronie www.kinozdrowie.pl i www.sokolowsko.org. Bilety kosztują 10 zł (ulgowe dla dzieci, młodzieży i seniorów) i 12 zł (normalne).