Europol opublikował w sobotę dane oraz wizerunek 29-letniego Grzegorza Zgrzebnickiego poszukiwanego za zabójstwo mężczyzny. Do tragedii doszło w 2016 r. w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Policja apeluje o przekazywanie, nawet anonimowo, wszelkich informacji na temat poszukiwanego.

Dane mężczyzny zostały opublikowane na stronie internetowej – www.eumostwanted.eu – na której znajdują się informacje o ponad 60 przestępcach i terrorystach najbardziej poszukiwanych na terenie Europy. „Przez 23 dni z rzędu publikowany jest wizerunek jednego zbiega poszukiwanego przez inne państwo członkowskie Unii Europejskiej” – powiedział w sobotę PAP Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Grzegorz Zgrzebnicki poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania. Z ustaleń śledczych wynika, że w nocy z 9 na 10 lipca 2016 roku w Świebodzicach w województwie dolnośląskim zaatakował innego mężczyznę zadając mu kilkadziesiąt ran nożem. Poszkodowany zmarł.

czytaj więcej na stronie: interia.pl