ducasse_mikolajeki

Alain Ducasse to kucharz nie byle jaki, którego nazwisko robi we Francji podobne wrażenie jak w Polsce – Gessler. Nic więc dziwnego, że książka przez niego sygnowana musiała okazać się hitem, zwłaszcza, gdy została zestawiona z legendarnym Mikołajkiem.

Jego zabawne przygody śledziła większość z nas, a znaczące miejsce w tych opowieściach odgrywały smakołyki. W książce swoimi smakami z dzieciństwa i sympatią dla Mikołajka dzieli się właśnie Ducasse. Receptury „dla małych i dużych łasuchów” podjął się natomiast Jean-Marie Hiblot.

Powstała książka nie tylko dla dzieci, choć za jej sprawą to właśnie one mogę spróbować pierwszych sił w kuchni – część przepisów jest dość prosta w przygotowaniu i spokojnie można spróbować się z nimi zmierzyć. Dla starszych łakomczuchów przygotowano receptury trudniejsze, dzięki czemu można nieco zyskać w otoczeniu przyjaciół czy rodziny.  Na myśl o wszystkich – aż cieknie ślinka.

Książka zawiera rozdziały: Smakowite śniadania, Na przerwę w szkole, Wszystkiego najlepszego!, Podwieczorki z kumplami, Świąteczne przepisy, Słodkości dla grzecznych dzieci oraz Niedzielne ciasta.

jenga