16 października PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadziły, ostatnią już w tym roku, korektę rocznego rozkładu jazdy. Zmiany w kursowaniu pociągów były niezbędne, by w trakcie prowadzonych na sieci kolejowej prac, tysiące pociągów kursowało sprawnie.

Do 10 grudnia wydłużono kursowanie weekendowego połączenia z Wrocławia Głównego do stacji Berlin Lichtenberg i z powrotem. Kursy „Pociągu do kultury” realizowane przez Koleje Dolnośląskie pierwotnie miały odbywać się tylko do 25 września. Połączenie jest częścią wydarzenia – Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

Informacje o aktualnym rozkładzie jazdy pociągów dostępne są na stacjach w formie plakatów oraz na stronie rozklad-pkp.pl a także bezpośrednio u przewoźników kolejowych.

PKP Intercity – od 11 grudnia nowe połączenia i krótsze czasy przejazdów

Zmiany nastąpią również w rozkładach PKP Intercity. Nowe połączenia, krótsze czasy przejazdu, a także dogodniejsze godziny odjazdów i przyjazdów pociągów – tak przedstawia się nowy rozkład jazdy PKP Intercity dla województwa dolnośląskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 11 grudnia, natomiast bilety na połączenia można kupić już od 11 listopada.

W grudniu PKP Intercity wydłuży relację pociągu IC Asnyk. Do tej pory skład kursował na trasie Jelenia Góra – Łódź, a w nowym rozkładzie pojedzie dalej do Warszawy. Ponadto, od marca, pociąg TLK Mamry, jadący z Białegostoku i Olsztyna do Wrocławia, pojedzie dalej do Jeleniej Góry. Kolejną nowością w rozkładzie jazdy będzie skład IC Boznańska, który połączy stolicę Dolnego Śląska z Krakowem i Przemyślem. Natomiast dzięki dodatkowemu połączeniu TLK Swarożyc, codziennie, z wrocławskiego dworca, odjadą trzy pociągi do Zielonej Góry.

PKP Intercity dostosowało godziny odjazdów i przyjazdów swoich pociągów. Skład Express InterCity Premium (EIP) z Warszawy do Jeleniej Góry przyjedzie o 21:20, a nie jak do tej pory po 23:00. Natomiast w drugą stronę, skład rozpocznie swój bieg o 5:30, a nie o 4:50.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. / PKP Intercity S.A.