780936-elzbieta-ii

Czy królowa Elżbieta II w rzeczywistości jest na prawdę tak bardzo oszczędna, jak wyglądają jej codzienne aktywności i czym tak na prawdę jest życie w złotej klatce  – na te i kilka innych pytań można znaleźć odpowiedź w książce Marka Rybarczyka „Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?”

W młodości nieśmiała i zamknięta w sobie, ale i bardzo atrakcyjna. Koronacja spadła na nią trochę jak grom z jasnego nieba. Doszło do niej na skutek kilku zbiegów okoliczności, które również dość szczegółowo i bez pomijania pikantnych szczegółów opisane są w książce.

Nie znosi braku punktualności, herbatę pije w porcelanie tylko jednego producenta, a dla monarchii była gotowa poświęcić szczęście ukochanej siostry.  Sama przeżyła w młodości wielkie rozczarowanie miłosne, gdyż, jej trwające po dziś dzień małżeństwo to właściwie efekt wielkiej intrygi. Takie doświadczenia nie mogły nie wywrzeć wpływu na psychikę młodej monarchini.

Książka, która wyszła z pod pióra Marka Rybarczyka, byłego dziennikarza BBC i korespondenta w Londynie, choć traktuje głownie o sekretach i utajonych faktach, to nie została napisana w tabloidowym tonie. I to chyba jej największa zaleta.