Projekt "PAMIĘTAJ O MNIE..." - Przedszkole SIÓDEMKA (fot. W. Łomża)
Projekt „PAMIĘTAJ O MNIE…” – Przedszkole SIÓDEMKA (fot. W. Łomża)

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zakończył projekt „PAMIĘTAJ O MNIE…” realizowany w ramach programu Edukacja Kulturalna, dofinansowany środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych. Projekt podejmował trudny temat przemijania życia i rozstania lub utraty najbliższej osoby. Brały w nim udział 622 osoby – dzieci z 5 wałbrzyskich przedszkoli i 5 szkół podstawowych oraz dwie grupy seniorów.

Projekt obejmował inscenizowane czytanie utworu literackiego w wykonaniu aktorów Teatru, które prezentowane było dzieciom w szkołach i przedszkolach podczas warsztatów z udziałem psychologa dziecięcego. Na zajęciach warsztatowych dzieci wspólnie odkrywały tajemnice życia, szukały najlepszego lekarstwa na smutek. Wspólnie dochodziły do wniosku, że każdy może wspominać chwile, które sprawiły mu radość oraz że wspomnienia, których nikt nam nie odbierze, pomagają przywrócić uśmiech.

Równocześnie w Teatrze Lalki i Aktora odbywały się cykliczne warsztaty dla dwóch grup seniorów, które obejmowały zajęcia literackie, warsztaty teatralne oraz zajęcia w pracowni plastycznej, gdzie uczestnicy samodzielnie wykonywali scenografię. Efekty pracy seniorów zostały zaprezentowane publiczności podczas 3 pokazów w dniach 19 i 26 czerwca 2016 roku na scenie Teatru.

Projekt "PAMIĘTAJ O MNIE..." - PSP nr 10 (fot. W. Łomża)
Projekt „PAMIĘTAJ O MNIE…” – PSP nr 10 (fot. W. Łomża)

(…) Pierwszy raz uczestniczyłam w takim spektaklu, przeżywałam tremę, radość, łzy, samozadowolenie z całej pracy w teatrze, wzruszyły mnie mocne oklaski, bis oraz pochwały koleżanek, gratulacje, dziękujemy. Prosimy o jeszcze.

Projekt „PAMIĘTAJ O MNIE…” (fot. W. Łomża)