Już jutro pociąg kategorii Express InterCity Premium (EIP) wyruszy w pierwszy regularny kurs z Warszawy do Jeleniej Góry. W drodze do stolicy Karkonoszy skład będzie zatrzymywał się m.in. w Częstochowie, Wrocławiu i Wałbrzychu. Ceny biletów do Warszawy zaczynają się od 79 złotych.

Pendolino - pociąg kategorii Express InterCity Premium (EIP) [fot. Biuro prasowe PKP Intercity]
Pendolino – pociąg kategorii Express InterCity Premium (EIP) [fot. Biuro prasowe PKP Intercity]

Krótsze czasy przejazdu

Od 29 kwietnia jedna para pociągów kategorii Express InterCity Premium (Pendolino) kursująca pomiędzy Warszawą a Wrocławiem będzie miała wydłużoną trasę. Składy będą jeździły do Jeleniej Góry, zatrzymując się także na stacji Wałbrzych Miasto. Pociągi w stronę Warszawy będą kursować od poniedziałku do soboty (odjazd 04:51), natomiast w kierunku Jeleniej Góry od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę (odjazd 17:30). Przejazd z Jeleniej Góry do stolicy zajmie nieco ponad 5,5 godziny, czyli o godzinę krócej niż obecnie najszybszym połączeniem.

Pendolino

Za 79 zł z Jeleniej Góry do Warszawy

Planując podróż z wyprzedzeniem, pasażerowie mogą skorzystać z puli najtańszych biletów dostępnych w ramach oferty Super Promo. Dzięki temu, za podróż z Jeleniej Góry czy stacji Wałbrzych Miasto zapłacą 79 zł (2. klasa). Po wyprzedaniu biletów w najniższych cenach klienci mogą skorzystać z oferty Wcześniej-Taniej, gwarantującej atrakcyjne rabaty (30%, 20%, 10%). Od cen odliczane są ulgi np. studencka (51%) czy uczniowska (37%). Bez względu na termin zakupu, na zniżki mogą liczyć również rodziny, posiadacze Karty Dużej Rodziny czy seniorzy. Bilety na pociąg można kupić w kasach, przez Internet na www.intercity.pl oraz za pomocą aplikacji IC Mobile Navigator.

Biuro prasowe PKP Intercity