Sport to zdrowie… i zabawa! Od wielu lat udowadniają to wałbrzyskie kluby piłkarskie – PUKS Victoria, AP Victoria, Victoria Wałbrzych. Trenujące w nich dzieci z wielką pasją podchodzą do treningów i turniejów. Wszystko za sprawą wspaniałej atmosfery i profesjonalnych trenerów. Nadchodzący sezon będzie jeszcze radośniejszy dzięki nowym strojom.

Victoria Wałbrzych (fot. KiK)
Victoria Wałbrzych (fot. KiK)

Klub Victoria Wałbrzych powstał w 2009 roku z inicjatywy rodziców, których dzieci trenowały wcześniej w UKS Olimpijczyk Wałbrzych. Chcieli oni, aby dzieci rozwijały się, realizowały pasję do piłki nożnej. Sezon 2008/2009 był dla nich bardzo udany. Podczas rozgrywek z okazji Dnia Piłkarza zajęli 2 miejsce. Ogromnym sukcesem było też zajęcie 8 miejsca w jesiennej lidze młodzików, w której zawodnicy Victorii Wałbrzych byli młodsi od piłkarzy innych drużyn średnio o 3 lata! Ogromna determinacja, pasja i zaangażowanie zaowocowało wieloma zwycięstwami w kategoriach orlików i żaków, np. z Odrą Wodzisław, Zagłębiem Sosnowiec. Drużyna wyjechała również na festiwal piłkarski do Bredy w Holandii, na którym zdobyła 3. Miejsce. W sezonie 2008/2009 powstał również PUKS Victoria Wałbrzych.

Victoria Wałbrzych (fot. KiK)
Victoria Wałbrzych (fot. KiK)

Najmłodszy twór pod szyldem Victorii to Akademia Piłkarska, która powstała w 2013 roku. Założyli ją dwaj koledzy – Szymon Gołoś i Grzegorz Kucharski. Zauważyli, że w środowisku lokalnym istnieje ogromna potrzeba prowadzenia zajęć sportowych pod profesjonalnym okiem. Połączyli oni swoją pasję oraz ogromną wiedzę zdobytą podczas licznych kursów i czynnego uprawiania piłki nożnej tworząc miejsce, gdzie dzieci mogą od najmłodszych lat doskonalić swoje umiejętności piłkarskie. Aktualnie akademia liczy ponad 70 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Jej głównym celem jest przede wszystkim propagowanie sportu oraz rozwój fizyczny. Duży nacisk kładzie się też na integrację dzieci i naukę pracy na wspólny sukces grupy. Najważniejsze, że wiek nie stanowi dla nikogo żadnej przeszkody. Trenerzy traktują każdego jak prawdziwego zawodnika. Dowodem na to są regularnie odbywające się treningi. Wszystko po to, żeby przygotować się do nadchodzących rozgrywek i sparingów. To podczas nich piłkarze będą mieli okazję zaprezentować się w nowych strojach. Chcąc połączyć pasję do piłki firma KiK postanowiła zaangażować się w działania na rzecz klubu PUKS Victoria i jej Akademii Piłkarskiej. Przekazała ona zawodnikom nowe komplety odzieży, tak aby kolejna runda była jeszcze bardziej owocna w zwycięstwa. „Mamy nadzieję, że dzięki nowym strojom ten sezon będzie jeszcze lepszy dla piłkarzy. Życzymy im samych sukcesów i trzymamy kciuki za rozgrywki z rywalami” – mówi Mariusz Kulik z firmy KiK.