Brave Kids 2016 (fot. Claude Gourlay)
Brave Kids 2016 (fot. Claude Gourlay)

W tegorocznej 7. już edycji Brave Kids uczestniczyć będzie 144 młodych artystów z 20 krajów, leżących na 5 kontynentach. Projekt obędzie się w dniach 18 czerwca – 3 lipca w czterech polskich miastach. Właśnie ruszył nabór rodzin goszczących – przyjdź na spotkanie informacyjne w swoim mieście i dowiedz się jak ugościć dzieci w ramach Brave Kids.

Brave Kids to spotkanie dzieci i młodzieży z całego świata. W atmosferze przyjaźni i szacunku młodzi artyści w wieku od 8 do 16 lat wspólnie tworzą barwne spektakle, mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. Dzieci, które przyjadą do Polski, między 18 czerwca a 3 lipca uczestniczyć będą w warsztatach artystycznych odbywających się równolegle w czterech polskich miastach: Wrocławiu Warszawie, Wałbrzychu i Przemyślu.

Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny, które nie tylko oferują im miejsce do spania i wyżywienie, ale dzielą z nimi swój czas i oddają serce. Wszyscy otrzymują piękną lekcję otwartości i wrażliwości.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i dołączyć do grupy Rodzin Brave Kids przyjdź 19 marca o godz. 16 na spotkanie informacyjne które odbędzie się w Starej Kopalni przy ul. Wysockiego 29 w Wałbrzychu.

Wszystkie dzieci w dniach 3-14 lipca będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych w Obornikach Śląskich, a wielki finał odbędzie się 15 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Twarzą Brave Kids 2016 jest afrykańska dziewczynka z Beninu bawiąca się nad brzegiem jeziora Aheme, sfotografowana przez Claude’a Gourlay.

Ewa Siemionow