Jubileuszowa – piąta edycja Koncertu Trzech Kultur przeszła już do historii. Przez trzy dni festiwalowe byliśmy świadkami niezwykłych wydarzeń artystycznych: w piątek 10 października br. po raz pierwszy w historii koncertów gościliśmy Donnę Brown & Golden Gospel Pearls – pochodzących z Ameryki prekursorów czarnej muzyki gospel w Niemczech. Ich energetyczny, pełen mistrzowskich popisów wokalnych występ rozgrzał „do czerwoności” licznie zgromadzoną publiczność.

 

Znacznie bardziej odmienny charakter miał koncert żeńskiego chóru Cantus Feminae z Czech, który w drugim dniu festiwalowym zaprezentował pieśni sakralne, jak i utwory klasyczne, m.in. Dvořáka, Mozarta oraz Bacha. Koncertujący od 20 lat zespół po raz pierwszy występował w Polsce i wyjechał od nas ze wspomnieniem bardzo serdecznego przyjęcia przez widzów.

 

 

Zwieńczeniem tegorocznej edycji Koncertu Trzech Kultur był niedzielny, niezwykle widowiskowy występ Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł, który zaprezentował swoje liczne walory artystyczne, prezentując utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, od muzyki dawnej po współczesną, w wielu rodzajach, gatunkach i stylach.

 

Każdy dzień festiwalowy przyciągał licznie zgromadzoną publiczność, która gromkimi brawami praktycznie nie pozwalała artystom zejść ze sceny bez bisów. To była dla wszystkich prawdziwa uczta duchowa!

 

redakcja: Dorota Romanowska

zdjęcia: CK i Krzysztof Żarkowski