WOK został wyróżniony za polsko-czeską współpracęWałbrzyski Ośrodek Kultury został wyróżniony za zrealizowane projekty transgraniczne. Dzięki współpracy z ośrodkiem kultury Adalbertinum z Hradec Králové na organizowane wydarzenia kulturalne pozyskał jak dotąd ponad 75 tys. euro.

Dzięki mikroprojektom nawiązano wiele nowych partnerstw, poprawiono stosunki kulturalne, społeczne i gospodarcze. Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska w perspektywie finansowej 2007–2013, umożliwił realizację ciekawych i innowacyjnych mikroprojektów. Wiele z nich zasługuje na wyróżnienie – mówi Bernadeta Tambor, sekretarz Euroregionu Glacensis, dyrektor Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis.

Wśród nich znalazł się projekt pn. „Multimedialna kultura: Wałbrzych i Hradec Kralové”, realizowany przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Projekt został wyróżniony w kategorii kultura/wystawy. Wyróżnienie zostało wręczone przez Grażynę Bernatowicz – Ambasador Polski w Republice Czeskiej, podczas konferencji podsumowującej Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis w Janské Lázně w Republice Czeskiej.

Wyróżnienie sprawiło nam dużą satysfakcję. Jest to kolejne potwierdzenie, że warto realizować takie projekty – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

WOK wspólnie z Adalbertinum współpracuje od 2011 roku. Zarówno w Wałbrzychu, jaki i Hradec Králové odbyły się m.in.: warsztaty średniowieczne, gra miejska, przegląd filmów, festiwal jazzowy, prezentacje muzyczne i taneczne, plenery malarskie i fotograficzne. Oba ośrodki już planują kolejne, wspólne wydarzenia. Kilka dni temu w Hradec Králové przedstawiciele instytucji kultury omówili zakres działań, przy okazji otwarcia nowoczesnego centrum informacji.

informacja od WOK