Załoga Paweł Krysiak / Paweł Gacek w 61. Rajdzie Wisły (fot. Marcin Ciopcia)
Załoga Paweł Krysiak / Paweł Gacek w 61. Rajdzie Wisły (fot. Marcin Ciopcia)

W dniach 4 – 5 września odbyła się 5. Runda Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 61. Rajd Wisły. Na starcie rajdu pojawił się Paweł Krysiak z Pawłem Gackiem, czyli zaprzyjaźniona załoga rajdowa portalu Nasz Wałbrzych.

Po Rajdzie Rzeszowskim załoga lepiej czuła się w rajdowej Hondzie Civic Type R i zapowiadała walkę w klasie 4N od pierwszego kilometra oesowego. Padający deszcz na odcinku testowym oraz szybkie i wymagające oesy zapowiadały bardzo ciekawy rajd. Ruletka z doborem opon tez była duża. Przed startem do pierwszego odcinka specjalnego przestało padać, ale nawierzchnia wciąż była śliska i zdradliwa. Mimo tych przeciwności, załoga Krysiak/Gacek od samego początku mocno atakuje i narzuca dobre tempo. Wynikiem takiej jazdy jest prowadzenie w klasie 4N po 1. dniu rajdu i 4 odcinkach specjalnych.

Drugi dzień rajdu to dla załogi Krysiak/Gacek zacięta walka o prowadzenie w klasie z Januszem Knoptem. Niestety na 8. odcinku specjalnym przy prędkości 190 km/h niespodziewanie otwiera się maska i załoga ratując się wypada poza drogę i uszkadza wahacz w przednim kole. Całkowicie uszkodzona zostaje również przednia szyba rajdówki. Uszkodzonym autem załoga dojeżdża na metę odcinka specjalnego i podejmuje decyzję o wycofaniu z rajdu. Wielka szkoda, bo były bardzo duże szanse na dobry wynik i kolejne punkty w klasie 4N.

Pomimo nieukończenia rajdu i braku nowych punktów załoga dalej zajmuje drugą pozycję w ogólnej klasyfikacji sezonu w klasie 4N. Kolejnym startem załogi Krysiak/Gacek będzie Rajd Dolnośląski, który odbędzie się w dniach 16 – 17 października.

Miejsca na rajdówce jest jeszcze sporo, a nowi partnerzy rajdowi poszukiwani!! Partnerami załogi rajdowej Krysiak/Gacek w tegorocznych RSMP są: Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, Górbeh Paweł Jeziorski, Forpol Auto Serwis Świdnica, Tom Gran, Pomoc Drogowa Zaborowski, Domowe Ciacho Eliza Krysiak-Kiełbasa, Trans Bruk Paweł Kędzierski, Czer Granit Krystian Czerniawski, Firma Zen Zenon Piekielny, Psychotesty Piotr Robaszyński.

Łukasz Stępień