DZT ServicePolska Agencja Przedsiębiorczości ogłosiła nominacje do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2015. Wśród wyróżnionych firm znalazła się DZT Service ze Świebodzic, działająca w branży ciepłowniczej. Ogłoszenie zwycięzców oraz przyznanie nagród nastąpi podczas III Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 5-6 listopada w Łodzi.

DZT Service jest firmą, która wyróżnia się nie tylko na gruncie lokalnej gospodarki. W ciągu ostatnich lat otrzymała m.in. Medal Europejski za usługi laboratoryjne oraz tytuł Diamentów miesięcznika Forbes. Jej działalność była też wielokrotnie odznaczana Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej.

Bardzo cieszymy się z takiego wyróżnienia – mówi Jolanta Suława, prezes zarządu DZT Service – przede wszystkim dlatego, że potwierdza ono sens naszych działań i inwestycji na rzecz zwiększenia innowacyjności firmy. Znalezienie się w prestiżowym gronie wybitnych polskich przedsiębiorców jest dla nas zaszczytem.

Polski Kongres Przedsiębiorczości to największe mobilne wydarzenie biznesowe w Polsce. W poprzednich edycjach uczestniczyło około 500 przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu. Współtworzyły je takie podmioty jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Politechnika Warszawska oraz Wrocławska czy Bank Gospodarstwa Krajowego.

W programie trzeciej edycji kongresu znajdzie się 29 paneli dyskusyjnych poświęconych poszczególnym sektorom gospodarki, między innymi: przemysłowi górniczemu, metalurgicznemu, transportowi publicznemu, biotechnologii czy ekologii i energii odnawialnej. Swój udział w kongresie zapowiedzieli już przedstawiciele takich firm jak: DK Development, Kulczyk Investment, Wieneberger, czy Budimex.