Finał Podwórkowej Ligii MistrzówWielki finał Podwórkowej Ligii Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej miał miejsce w poniedziałek, 20 lipca. Najważniejsze mecze tegorocznej edycji tej jakże atrakcyjnej, promującej zdrowy styl życia i grę fair play imprezy, rozegrano na boiskach w centrum Aqua Zdrój w Wałbrzychu. O godzinie 9:00 rywalizowali ze sobą  zawodnicy w kategorii do 14 lat. Na finał przyjechało aż sześć ekip, reprezentujących swoje miejscowości: SP Szczyt – Boguszów – Gorce; Orzełki- Mieroszów; Old Spice Team – Głuszyca; Polona Środa – Wałbrzych; Fc Lewce – Czarny Bór; Górnik – Szczawno – Zdrój.

Drużyny zostały rozstawione w dwóch grupach, z których do półfinału awansowały po dwie. Nie zabrakło ambitnej gry i emocji. Poziom był naprawdę wysoki. W półfinale zmierzyli się Górnik i Orzełki oraz Szczyt i Lewce. W tym ostatnim spotkaniu, w którym  to Szczyt wywalczył awans do finału, nie obyło się bez rzutów karnych, Trzecie miejsce przypadło drużynie Orzełki z Mieroszowa. Pokonali Lewce 3 do 1. W zaciętym do ostatniej minuty finale,  pierwszymi triumfatorami PLM Aglomeracji Wałbrzyskiej została drużyna Górnik ze Szczawna, wygrywając 2 do 1 ze Szczytem.

Wyniki w kategorii do 14 lat :

I miejsce – Górnik Szczawno Zdrój

II miejsce – Szczyt Boguszów Gorce

III Miejsce – Orzełki Mieroszów

Po zmaganiach w młodszych rocznikach,  rozpoczął się turniej w starszej kategorii wiekowej.

Tu stawił się komplet drużyn, czyli dziewięciu zwycięzców eliminacji w swoich Gminach: Polona Wałbrzych, Fajne Chłopaki Nowa Ruda, Ks Walim, Dzieci Steca Szczawno Zdrój, Orły Mariana Boguszów – Gorce, Skalnik Czarny Bór, Torpedo Stare Bogaczowice, Termalika Głuszyca, Orzełki Mieroszów. Drużyny zostały rozstawione w trzech grupach, z których do fazy finałowej awansowały po jednej z nich. Już pierwsze piłkarskie spotkania, przyniosły wiele wrażeń, a  niektóre z nich  trzymały w napięciu i kibiców, i sędziów aż do ostatniego gwizdka.

Do ścisłego finały awansowali: Fajne Chłopaki, Dzieci Steca i Torpedo. W finale drużyny rozegrały mecze pomiędzy sobą, i tak: Fajne Chłopaki zremisowali 0 do 0 z Dziećmi Steca, Dzieci Steca pokonali Torpedo 3-1, a Fajne Chłopaki ulegli Torpedo 0-1. Turniej w swojej kategorii wygrała drużyna Dzieci Steca.

Wyniki w kategorii powyżej 15 lat:

I miejsce – Dzieci Steca Szczawno Zdrój

II miejsce – Torpedo Stare Bogaczowice

III Miejsce – Fajne Chłopaki Nowa Ruda

Patronat honorowy sprawowali: Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Senator RP Wiesław Kilian i Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która jednocześnie zaangażowała się w realizację tej sportowej imprezy.

Organizatorami turnieju byli: Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha Anatol Szpur,

Fundacja „Z Całego Serca”, Centrum Aqua – Zdrój.

Partnerzy: Gmina Mieroszów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Szczawno Zdrój, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Boguszów – Gorce, Gmina Walim, Gmina Czarny Bór, Gmina Głuszyca i Miasto Wałbrzych.

Mecenat nad turniejem objęli: Zamek Książ, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Pierwszy tego typu turniej nie zostałby zorganizowany,  gdyby nie osobiste i bezinteresowne zaangażowanie wielu osób,  w tym włodarzy gmin, pracowników administracji samorządowej, a przede wszystkim pracowników i koordynatorów obiektów sportowych.

Wyniki :
W kategorii do lat 14:
GRUPA A
Górnik – Szczyt 1-1
Old Spice – Górnik 0-2
Szczyt – Old Spice 0-0
GRUPA B
Orzełki – Polona 1-0
Lewce – Orzełki 0-0
Polona – Lewce 0-4
PÓŁFINAŁY
Górnik – Orzełki 2-1
Szczyt – Lewce 1-1 karne 4-3
Mecz o III miejsce:
Orzełek – Lewce 3-1
FINAŁ:
Górnik – Szczyt 2-1

wyniki meczów w tej kategorii powyżej 15 lat:
GRUPA A
Polna – Fajne Chłopaki 0-3
Fajne Chłopaki – Walim 3-0
Walim – Polna 0-1
GRUPA B
Dzieci Steca – Orły Mariana 0 -0
Orły Mariana – Skalnik 0-4
Skalnik – Dzieci Steca 0-5
GRUPA C
Torpedo – Termalika 1-0
Termalika – Orzełki 0-0
Orzełki – Torpedo 0-1
FINAŁ:
Fajne Chłopaki – Dzieci Steca 0-0
Dzieci Steca – Torpedo 3-1
Fajne Chłopaki – Torpedo 0-1

I miejsce Dzieci Steca
II miejsce Torpedo
III miejsce Fajne chłopaki

Finał Podwórkowej Ligii Mistrzów