Kampania społeczna "Mistrzowie w pasach"
Kampania społeczna „Mistrzowie w pasach”

Ogólnopolska kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” obejmuje całą Polskę. Dziś (25 czerwca) zawita do Wałbrzycha (stacja paliw przy ul. Wrocławska 144). Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób, dowiedzą się ci, którzy odwiedzą PIT STOP-w godzinach 13.00-19.00. Eksperci edukują także, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi.

Kampania ma też na celu przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważnym przesłaniem kampanii jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jaki i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne – już weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie.

Kampania społeczna "Mistrzowie w pasach"Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz. Rajdowcy, a w szczególności Mistrzowie, zawsze podkreślają publicznie, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa ratują życie.

Patronat nad kampanią objęły m.in.: Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, PIMOT – Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Nie umiemy prawidłowo zapinać pasów – przez co narażamy życie. Wyniki w różnych zakątkach Polski nie są odmienne: tylko znikomy procent odwiedzających może pochwalić się swoimi umiejętnościami, reszta poległa w rankingu. Za to wszyscy odjechali bogaci w wiedzę i przekonani, że od dziś będą umieli dbać o swoje bezpieczeństwo w tym zakresie.

Zasięg kampanii "Mistrzowie w pasach"
Zasięg kampanii „Mistrzowie w pasach”

Ekspercki instruktaż udzielony indywidualnie każdemu odwiedzającemu wybrane stacje paliw uświadamia, jak nie stracić wątroby czy śledziony przy małej i większej stłuczce; kiedy fotelik spełnia swoją rolę. Przodem czy może tyłem do kierunku jazdy sadzać dzieci?

Mały audyt a bezcenne bezpieczeństwo.

Kampania społeczna "Mistrzowie w pasach"

10 lat na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

10 lat Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizuje cele statutowe, by na polskich drogach było bezpieczniej. W programach profilaktycznych m.in.: „Bezpiecznie – chce się żyć!”, „Moda na odblaski”, „Motopozytywni” przybliża uczestnikom ruchu drogowego tą ważną problematykę. Realizowane rokrocznie działania gromadzą ok. 80 tys. osób w prawie 100 miastach polski. KCBRD współpracuje z Komendami Policji, Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, Państwową Strażą Pożarną, Kuratorium Oświaty, Towarzystwem Trzeźwości Transportowców. Wspólnie zrealizowano filmy: „Zabójcy”, „Idź tak, abyś doszedł”, „Cisza”, „Jedna sekunda, całe życie”. Dla dzieci KCBRD opracowało materiały edukacyjne m.in.: „Kodeks rowerzysty i motorowerzysty”, „Elementarz bezpieczeństwa”, czy „Poradnik rowerzysty”. Każdego roku W lokalnych i ogólnopolskich przedsięwzięciach centrum sukcesywnie buduje bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Biuro Prasowe KCBRD