W dniach 16-17 maja 2015 r. odbył się 30. Rajd Karkonoski stanowiący 2. Rundę Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie imprezy pojawiło się ponad 80 załóg rajdowych. Organizator przygotował 9 odcinków specjalnych z Power Stage w centrum Jeleniej Góry oraz uroczystą metą na terenie Galerii Sudeckiej. Przy trasie pojawiło się dużo kibiców oglądających zmagania kierowców na bardzo krętych i technicznych odcinkach specjalnych. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej rajdu 1. miejsce zajęła załoga Habaj/Woś (Ford Fiesta R5), 2. miejsce Bouffier/De la Haye (Ford Fiesta Proto), 3. miejsce Grzyb/Hundla (Ford Fiesta R5).

fot. Piotr Puchalski

W rajdzie jako liderzy klasy 4N wystartowali Paweł Krysiak z Pawłem Gackeim w Renault Clio. Po wygraniu klasy w Rajdzie Świdnickim załodze udało się zebrać budżet i pojawili się na starcie w Jeleniej Górze. Sobotnie zmagania „zaprzyjaźnionej” załogi portalu Nasz Wałbrzych na odcinku w Karpaczu to przerywający silnik i przestrzelone skrzyżowanie. Na koniec dnia po 2 odcinkach specjalnych team zajął 4. miejsce w klasie 4N. Plan na niedzielne ściganie był prosty – równa jazda i próba ataku o podium klasy. Wszystko szło zgodnie z planem do przedostatniego odcinka specjalnego, na którym 3 km przed metą załoga łapie kapcia. Pomimo tej przygody i uszkodzonego przodu Clio na Power Stage załoga daje z siebie wszystko i ostatecznie zajmuje 3. miejsce w klasie 4N na koniec rajdu. Pokonanie większości konkurentów w mocniejszych Hondach Civic daje tym większą radość na mecie. W tym rajdzie różnica sprzętowa okazała się bardzo duża, ale czysta i szybka jazda zaowocowała wywalczeniem 3. miejsca i pokonaniem kilku mocnych rywali z klasy 4N.

Po 2 rajdach załoga zajmuje 2. miejsce w klasie 4N tracąc zaledwie 3 punkty do lidera. Jeżeli uda się zebrać budżet załoga pojawi się na starcie Rajdu Rzeszowskiego na początku sierpnia. Powierzchnia reklamowa na aucie jest dostępna więc nowi partnerzy rajdowi mile widziani.

Zapraszamy na profil Facebook załogi.

Łukasz Stępień