Filharmonia Sudecka zaprasza w pierwszy wiosenny weekend na dwa wyjątkowe koncerty. Pierwszy to koncert kameralny muzyki barokowej na Zamku Książ, drugi zupełnie inny w charakterze to występ pianisty jazzowego Kuby Stankiewicza w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

Filharmonia Sudecka

Filharmonia Sudecka21 marca obchodzić będziemy 330 rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha, a 1685 rok był także rokiem urodzin Grzegorza Fryderyka Haendla, stąd repertuar koncertu skupiający całą uwagę na mistrzach baroku. Wystąpi Orkiestra Barokowa naszej Filharmonii, zagrają soliści: Ildiko Juhas – flet, Ilona Hlubek-Długołęcka – obój, Dorota Graca – skrzypce oraz Katarzyna Góral-Szewczyk – skrzypce. Koncert odbędzie się 20 marca o godzinie 19 w sali balowej Zamku Książ. To będzie wyjątkowy wieczór! Organizatorzy zapewniają autobusowy powrót z koncertu.

Filharmonia SudeckaNastępnego dnia, w sobotę 21 marca o godzinie 19 zapraszamy do siedziby Filharmonii Sudeckiej na solowy występ pianisty jazzowego Kuby Stankiewicza, który zagra muzykę filmową Wojciecha Kilara. Kiedy płyta Kilar ukazała się w końcu 2013 roku wzbudziła bardzo entuzjastyczne recenzje krytyków i słuchaczy, teraz jest płytą, którą bierze się z półki, by pogrzebać wśród wspomnień, dobrych wrażeń, analogowych brzmień. Tym koncertem pragniemy także zaproponować naszym słuchaczom jazz najwyższej klasy, dostępny i przyjazny. Koncerty jazzowe zamierzamy kontynuować wsłuchując się w Państwa oczekiwania.

20.03.2015, godzina 19, Zamek Książ – wstęp wolny
21.03.2015, godzina 19, sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej – bilet 20,- zł

Piotr Jonek, Filharmonia Sudecka