"Świat, tak daleki...tak bliski..."Do 27 lutego w Multimedialnej Galerii Obrazu w WOK Stara Kopalnia można oglądać wystawę fotografii Piotra Chwaji „Świat, tak daleki…tak bliski…”

Oglądając zdjęcia, często podziwiamy przedstawiony na nich świat. Zachwycamy się pięknem przyrody, wyjątkową grą kolorów, niezwykłym, wprost bajecznym widokiem pejzaży. Podziwiamy zastanawiając się niejednokrotnie, czy ten świat istnieje naprawdę, czy to tylko zręczna sztuczka dokonana z wykorzystaniem programu graficznego. Ten świat wydaje się być tak daleki od naszej codziennej rzeczywistości. A jednak to świat, który nas otacza. To tylko magiczne oko aparatu wydobywa jego uroki i blaski.

"Świat, tak daleki...tak bliski..."

Aparat fotograficzny to narzędzie, dzięki któremu rejestrujemy obrazy. Są one często tak niezwykłe, bo oddają nie tylko kształty przedmiotów. Fotograf, tworząc kadr, zawiera w nim swoje odczucia, starając się pokazać piękno, jakie trochę widzi, a trochę w nim tkwi. Zdjęcie to połączenie ducha miejsca fotografowanego i ducha osoby fotografującej.

Oglądając zdjęcia poznajemy ich autora oraz jego ŚWIAT. Świat, tak daleki…tak bliski…

WOK