Trwają prace na moście wiszącym w Zagórzu Śląskim. Firma Sirbud wydzierżawiła go za symboliczną złotówkę i obecnie przeprowadza prace które mają umożliwić warunkowe dopuszczenie obiektu do użytkowania.

 

Jak podaje serwis http://zagórześląskie.pl/ most będzie wybudowany na nowo bowiem stary nie spełnia warunków technicznych. Według obecnych norm most wiszący nie może być węższy niż 1,5 metra, a ten ma 1,1 m. oraz nie może się bujać.

 

 

– Jesteśmy w trakcie wykonywania projektu nowej kładki. Wybuduje ją znana i renomowana firma Mosty Wrocław – informuje zastępca wójta gminy Walim, Krzysztof Łuczak.

 

Koszt rozebrania mostu i budowy nowego wyniesie 4 miliony zł. Firma Sirbud jest zainteresowana jak najszybszym umożliwieniem przejścia nad jeziorem i rozważa swój udział finansowy w kosztach odbudowy kładki. Za 2-3 lata będzie więc wisiał nowy most.

 

Nowy most będzie więc przewieszony nad taflą Jeziora Lubachowskiego (Bystrzyckiego) na szerokości ponad 95 metrów, ale sztywny.

 

– Będzie wykonany w innej konstrukcji, techniką jaka przewidziana jest do budowy mostu pasmowego. Będzie na linach rozciągniętych nad jeziorem, na którym ułożone zostaną elementy z betonu strunowego – wyjaśnia wicewójt Walimia.