"Sport Dance International Gran Canaria Gala" fot. El Coleccionista de Instantes (CC BY-SA 2.0)
„Sport Dance International Gran Canaria Gala” fot. El Coleccionista de Instantes (CC BY-SA 2.0)

W piątek 7 listopada 2014 r. w Szkole Tańca CORDEX odbyła się konferencja prasowa poświęcona Mistrzostwom Dolnego Śląska w Tańcu Sportowym, które odbędą się 30 listopada w Wałbrzychu. Mistrzostwa zostały objęte patronatem Prezydenta Wałbrzycha.

Turniej organizuje UKTS CORDEX, jedyny w Wałbrzychu klub, stowarzyszony w Federacji Tańca Sportowego.

Wałbrzyska impreza jest kwalifikacją do Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym FTS, a zarazem początkiem drogi na Mistrzostwa Europy i Świata, Światowej Federacji Tańca Sportowego [WDSF].

Marek Szewczyk – Dyrektor Mistrzostw stwierdził, że przyznanie Wałbrzychowi przez Dolnośląski Związek Sportów Tanecznych tej prestiżowej, tanecznej imprezy, to wyróżnienie i uznanie dla Szkoły Tańca CORDEX i działającego przy Szkole Klubu.

Już można powiedzieć – mówił Szewczyk – że współpraca, która nawiązała się pomiędzy Dolnośląskim Związkiem Sportów Tanecznych, UKTS CORDEX, służbami Urzędu Miasta Wałbrzycha, a zwłaszcza miejskim Wydziałem Promocji, WOK-iem, Aqua-Zdrojem czy Fundacją Edukacji Europejskiej wskazuje, że taniec na najwyższym poziomie może na stałe zadomowić się w Wałbrzychu.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tańcu Sportowym zostały dodatkowo wpisane do tegorocznego kalendarza Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego World Games 2017, co spowoduje, że 30 listopada Wałbrzych stanie się cząstką Światowej Stolicy Sportów pozaolimpijskich.

Należy dodać, że 12 stycznia 2012 roku prezydent IWGA Ron Froehlich ogłosił, Wrocław jako gospodarza jubileuszowej, X edycji The World Games w 2017 roku.

W Światowych Igrzyskach Sportów 2017 zaprezentują się dyscypliny, które obecnie nie są reprezentowane na IO.

TWG to druga (po letniej Olimpiadzie) co do wielkości impreza sportowa na świecie. Trwa 10 dni. Do Wrocławia przyjedzie co najmniej 4000 zawodników.

W trakcie tego, wałbrzyskiego święta tańca, swoje umiejętności zaprezentuje również Zespół Pieśni i Tańca WAŁBRZYCH.

W części przedpołudniowej rozegrany zostanie Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej, będący ogólnopolskim turniejem klasyfikacyjnym, dający parom tanecznym możliwość przekwalifikowania do wyższej klasy sportowej.

Emocji zatem w Hali Sportowo-Widowiskowej Aqua- Zdrój, gdzie rozegrane będą taneczne zmagania nie zabraknie.