Wałbrzyski Budżet PartycypacyjnyDziś rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. W tym roku do wydania jest 5 milionów złotych. Wałbrzyszanie zgłosili 100 propozycji. Zespół Weryfikacyjny oceniał je pod względem formalno-prawnym. Ostatecznie na liście projektów ogólnomiejskich jest 20 propozycji. Projektów lokalnych jest 74.

Teraz mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia, mogą wybrać spośród tych propozycji maksymalnie 3 projekty. Ważne, że można głosować tylko na projekty ze swojej dzielnicy i projekty ogólnomiejskie. Jak to zrobić?

Najlepiej skorzystać z Internetu, głosowanie jest najszybsze i najprostsze. Można też pobrać ze strony wbp.um.walbrzych.pl karty do głosowania, wypełnić i wysłać pocztą do Urzędu Miejskiego. Można również zagłosować w lokalach wyborczych. Specjalne urny będą także dostępne podczas Dni Wałbrzycha. Wtedy projektodawcy będą mogli zaprezentować swoje pomysły mieszkańcom.

Głosowanie potrwa do 10 września. Przypominam, że w ubiegłym roku frekwencja wyniosła ponad 20%. To jeden z najwyższych wyników w Polsce.

Anna Żabska, um.walbrzych.pl