Amos Oskar Ajchel - "Lwy ze Starej Wody"W czerwcu br. ukazała się książka autorstwa Amosa Oskara Ajchela, wydana nakładem wydawnictwa WARMIA, w ramach tak zwanej nieformalnie kontynuacji serii o przygodach Pana Samochodzika (znany cykl, obejmujące ponad setkę tomów).

Książka zatytułowana LWY ZE STAREJ WODY w całości niemal poświęcona jest miastom Wałbrzych i Szczawno-Zdrój, a właściwie akcja powieści odbywa się na ich terenie i zawiera wiele ciekawostek związanych z historią obu miejscowości i wybranych obiektów.

Oto krótkie streszczenie:

Dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków, w którym pracuje Paweł Daniec, otrzymuje niezwykłą prośbę: chodzi o pomoc w rozszyfrowaniu tajemniczej przesyłki zawierającej kilka fotografii z czasów drugiej wojny światowej. Mimo początkowych oporów Daniec podejmuje się tego dziwnego zadania. Trop prowadzi na Dolny Śląsk, w okolice dwóch położonych obok siebie miast, Wałbrzycha i Szczawna Zdroju. W towarzystwie przyjaciół Paweł Daniec odszyfrowuje tak zdjęcia, jak i zamieszczone na ich odwrocie zagadkowe inicjały, co prowadzi na ślad nieistniejących już miejsc. Jednak samo rozszyfrowanie zdjęć okazuje się zaledwie preludium do rozwikłania zaskakującej historii sprzed wielu lat, zaś człowiek którego szukają zdaje się być kimś zupełnie innym, niż to się pierwotnie wydawało. Czy sprawę wyjaśni kolejna przesyłka, która nadeszła do Departamentu Ochrony Zabytków?

źródło: wydawnictwo-warmia.pl