Karta Dużej RodzinyOd 16 czerwca na terenie całej Polsce została wprowadzona Karta Dużej Rodziny w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, który przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu.

Kartę na zlecenie Ministerstwa przyznaje prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. Lista miejsc i wysokość zniżek jest aktualizowana na bieżąco i dostępna jest na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl.

Przypominamy, że w Wałbrzychu czeka na rodziny wielodzietnie „Wałbrzyska Karta Rodzina 3 Plus”, która uprawnia m.in. do bezpłatnego przejazdu komunikacją miejska dzieci i młodzież. Katalog ulg i preferencji dostępny jest na stronie internetowej um.walbrzych.pl.

Wałbrzyska Karta Rodzina 3 Plus

Składanie wniosków:

  • Karta Dużej Rodziny – wnioski wraz z wymaganymi dokumentami należy składać w pokoju nr 6, Ratusz parter, telefon kontaktowy 74 66 55 191, 74 66 55 109.
  • Wałbrzyska Karta Rodzina 3 Plus – wnioski wraz ze zdjęciami należy składać w Biurze Obsługi Klienta ul. Sienkiewicza 6-8, telefon kontaktowy 74 66 55 157.