To już czternasta odsłona artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznego festiwalu Hip Hop Kemp. Tym razem szeregi line-upu zasilają sami kempowi weterani. Od 21 do 23 sierpnia w czeskim Hradec Králové zobaczymy skład CunninLynguists, duet O.S.T.R. & Marco Polo, Bukę, który będzie wspierał na scenie Pokahontaz, a także reprezentantów sceny niemieckiej i słowackiej ? ekipę Witten Untouchable i rapera Vec.

CunninLynguistsJedna z najlepszych i najpopularniejszych alternatywnych ekip w światowym hip-hopie powraca do Festivalparku po siedmiu latach nieobecności. Motorem napędowym całego CunninLynguists są produkcje Kno, daleko odbiegające od typowych podkładów rapowych. Nie tylko dobrym flow, ale także genialnymi produkcjami, pochwalić się może również Deacon The Villain – z jego twórczości korzystał m.in. KRS-One. Skład zasilany także przez rapera Natti to kolejny po CeeLo Greenie reprezentant południowych rejonów Stanów Zjednoczonych, który w sierpniu zamelduje się na czeskiej ziemi.

O.S.T.R. & Marco PoloO.S.T.R. to bezdyskusyjnie absolutna legenda polskiej muzyki, znakomity raper i jeszcze lepszy producent, łodzianin z krwi i kości. Marco Polo zaś, to postać znana i szanowana w całym świecie hip-hopowym, genialny beatmaker współpracujący ze ścisłą czołówką raperów. Połączenie scenicznej charyzmy i wieloletniego doświadczenia O.S.T.R.ego z wysoką jakością muzyczną i niesamowitymi produkcjami, którymi cechuje się Marco Polo, gwarantuje niepowtarzalne koncertowe doznania.

Buka z zespołem PokahontazBuka wystąpi razem z zespołem Pokahontaz. To nie przypadek, że raper zagra razem z Fokusem, Rahimem, DJ Bambusem i Minixem – jest on pierwszym ujawnionym gościem na najnowszej płycie REVERSAL. Po znakomicie przyjętym krążku Habitat, już w najbliższy wtorek 10 czerwca Rahim i Fokus zaprezentują kolejny singiel zwiastujący ich najnowszy album. Klip pojawi się o godz. 19:00 na kanale MaxFloRecTV i towarzyszyć będzie utworowi pt. „W Ruch”.

Vec, to słowacki raper, DJ i producent, weteran hiphopowej sceny związany z nią od roku 1992, kiedy to zaczął współtworzyć ekipę Trosky. Autor genialnych albumów pt. Trosky oraz Dobré Ráno, które zostały nominowane do wielu prestiżowych nagród w kategoriach album roku, najlepszy występ oraz singiel roku. Witten Untouchable to czwórka artystów z Niemiec, którzy z powodzeniem rozkręcają wiele pobocznych projektów czy solowe kariery. W sierpniu raperzy i producent połączą siły na kempowej scenie.

Do tej pory do line-upu festiwalu Hip Hop Kemp dołączyli między innymi: Onyx (USA), Ceelo Green (USA), KRS-One (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Action Bronson (USA), Madchild (CAN), Black Milk (USA), Black Moon (USA), Dillon Cooper (USA), P Money (USA), Snak the Ripper (CAN), Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Dynasty (UK), Mc Melodee (NL), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci ? Pokahontaz, Rasmentalism, Ten Typ Mes, Eripe & Quebonafide, Kękę i Sztigar Bonko.

Bilety na festiwal Hip Hop Kemp dostępne są w nowej, czerwcowej puli za 209 PLNów i 389 PLNów (VIP) w oficjalnym sklepie internetowym polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown.