To już trzy lata, od kiedy Popkiller wystartował z akcją Młode Wilki, mającą na celu promocję i pomoc świeżym talentom na rapowej mapie. Jest to polska odpowiedź na amerykańską akcję XXL Freshman, która od startu w 2008 roku pomogła wypromować takie postaci, jak Macklemore, B.o.B, Kendrick Lamar (których widzieliśmy już na Hip Hop Kempie), Wiz Khalifa, Kid Cudi, Mac Miller, Yelawolf, MGK czy J. Cole.

Młode Wilki Popkillera

Akcja Popkillera spotkała się z gorącym odzewem, a w jej szeregach pojawiły się w trakcie trzech edycji takie osoby jak: Bisz, KęKę, Buka, Bonson, Medium (obecnie Tau), Białas, Kuba Knap, Gedz, 2sty czy Gospel. Pięciu uczestników (Białas, Bonson, Bisz, Śliwa, Green) nagrało Polski Hymn Hip Hop Kemp.

W ubiegłym roku silna reprezentacja Wilków (KęKę, Buka, Gospel, LJ Karwel, Medium, Vixen, Solar/Białas, Gedz/2sty) konkretnie rozgrzała kempowy hangar w trakcie 3-godzinnego show na warm-up party, nie powinno więc dziwić, że w tym roku sytuacja powtórzy się – Młode Wilki Popkillera znów nawiedzą Hip Hop Kemp! Tym razem będą to uczestnicy ostatniej, trzeciej edycji akcji, którzy zostaną wyłonieni w głosowaniu. Na scenie 13. edycji Festiwalu z Atmosferą pojawi się 5-tka Młodych Wilków.

Każdy, kto odda głosy na swoich 3 faworytów, ma szansę na zgarnięcie darmowej wejściówki na najgrubszy melanż pod Słońcem i oprócz zwycięskich Młodych Wilków zobaczy na żywo także Onyx, KRS-One, Ceelo Green, Bizarre Ride 2 The Pharcyde, Dilated Peoples i wielu innych gigantów rapu z całego świata.

Głosowanie trwa do 14 czerwca (sobota) i dostępne jest na stronie festiwalu Hip Hop Kemp.

Info o festiwalu Hip Hop Kemp, line-upie, dojeździe i biletach znajdziecie na www.hiphopkemp.pl oraz FB.