Dzisiejsza odsłona artystów festiwalu Hip Hop Kemp pod szyldem „piękne i bestie” to rzut aż 5-tki artystów. Do line-upu 13. edycji najbardziej klimatycznego melanżu w Czechach dołączają trzy przedstawicielki płci pięknej – Dynasty, MC Melodee oraz Madame Pepper, a także dwóch mocnych graczy obracających się w gatunku grime – P Money oraz Smack.

Dynasty to młoda raperka pochodząca z legendarnego Queens w Nowym Jorku. Na koncie ma jeden krążek, solowe mixtape’y i wiele gościnnych występów u innych artystów. Jej wielki talent niewątpliwie potwierdził już sam debiut artystki, która szerszej publiczności zaprezentowała się za sprawą kawałka wyprodukowanego przez samego DJ-a Premiera.

Dynasty

MC Melodee to silna przedstawicielka europejskiego rapu i żywy dowód na to, że kobiety doskonale wiedzą, jak robić to dobrze. Dzięki szlifowanemu przez lata talentowi miała okazję współpracować z takimi postaciami, jak chociażby Mac Miller, a na specjalny koncert do Nowego Jorku zaprosił ją sam Q-Tip. Kempowicze mieli okazję poznać ją cztery lata temu pod szyldem La Melodia. W tym roku powraca na kempowe deski z nową siłą jako MC Melodee.

MC Melodee

Madame Pepper pochodzi z Londynu, ale czeskie ziemie są jej bardzo dobrze znane. W legendarnym praskim studiu pracowała nad wspólnym albumem z kempowym rezydentem Radimo z ekipy Prago Union. Wspaniała wokalistka, która doskonale wie w jaki sposób wykorzystać swoje warunki, co udowodni w trakcie sierpniowego występu w Hradec Králové.

Jedyny w swoim rodzaju reprezentant OG’s Crew, czyli P Money, to kolejna postać, która zasiliła kempowe szeregi. Jeden z najznakomitszych przedstawicieli brytyjskiej sceny grime’owej, który powróci na czeską ziemię po czterech latach nieobecności. Koleś, którego energią można by obdarować przynajmniej kilku innych raperów i któremu wyczucia w poruszaniu się w nowoczesnych brzmieniach zazdrościć może wielu kolegów z branży.

P Money

Smack to czołowy reprezentant sceny naszych południowych sąsiadów, który przełożył typowe dla Wielkiej Brytanii grime’owe brzmienie na czeski grunt. Raper, producent i DJ, który od kilku lat zaraża swoich słuchaczy piekielną energią i własnym pomysłem na muzykę

Podczas 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp wystąpią tacy artyści, jak: Onyx (USA), Ceelo Green (USA), KRS-One (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Action Bronson (USA), Madchild (CAN), Black Milk (USA), Black Moon (USA), Dillon Cooper (USA), Snak the Ripper (CAN), Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci – Pokahontaz, Rasmentalism, Ten Typ Mes, Eripe & Quebonafide, Kękę i Sztigar Bonko.

Bilety na festiwal Hip Hop Kemp dostępne są w oficjalnym sklepie internetowym polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown.