To już trzy lata, od kiedy Popkiller wystartował z akcją Młode Wilki, mającą na celu promocję i pomoc świeżym talentom na rapowej mapie. Polska odpowiedź na XXL Freshman spotkała się z gorącym odzewem, a w jej szeregach pojawiły się w trakcie trzech edycji takie osoby jak: Bisz, KęKę, Buka, Bonson, Medium (obecnie Tau), Białas, Kuba Knap, Gedz, 2sty czy Gospel. W ubiegłym roku silna reprezentacja Wilków konkretnie rozgrzała kempowy hangar w trakcie 3-godzinnego show na warm-up party, nie powinno więc dziwić, że w tym roku sytuacja powtórzy się – Młode Wilki Popkillera znów nawiedzą Hip Hop Kemp. Tym razem będą to uczestnicy ostatniej, trzeciej edycji akcji, których wskazać będziecie mogli już w czerwcu w specjalnej sondzie.

HHK 2014

Razem z Młodymi Wilkami Popkillera do line-upu dołącza dziś jeden z najbardziej obiecujących młodych kotów w rap-grze. Nie ma żadnych wątpliwości, że do gości takich jak on należy rapowa przyszłość. Ogromny potencjał jaki pokazał w swoich dotychczasowych numerach sprawia, że spokojnie możemy zaliczyć go do grona największych talentów obecnych w tym momencie na scenie. Szerszej publiczności pokazał się w 2013 roku za sprawą mixtape’u pt. Cozmik, na którym pokazał energiczny i charakterystyczny flow oraz umiejętność pisania zapadających w pamięć linijek, a wszystko to, jak przystało na klasyczny mixtape, na „pożyczonych” od OutKast czy Mobb Deep bitach. Dillon Cooper, bo o nim mowa, to kolejny artysta Festiwalu z atmosferą.

Dziś do line-upu dołączają także nasi sąsiedzi z Czech (Mooza oraz Refew) i ze Słowacji (Haha Crew).

Do line-upu 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp dołączyli do tej pory między innymi: Onyx (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Ceelo Green (USA), Dilated Peoples (USA), Black Milk (USA), Black Moon (USA), Rapsody & 9th Wonder (USA), Samy Deluxe (DE), Prago Union (CZ) oraz polscy reprezentanci – Rasmentalism, Pokahontaz i Ten Typ Mes.

Bilety na Hip Hop Kemp 2014 dostępne są w polskiej przedsprzedaży w cenie 189 PLNów i 379 PLNów (VIP). Wejściówki można nabyć w oficjalnym sklepie internetowym polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown.

W nadchodzącym roku będziemy celebrować 13. edycję najbardziej klimatycznego melanżu od 21 do 23 sierpnia w Hradec Králové, zaledwie 50 km od polskiej granicy w Kudowie Zdrój. Hip Hop Kemp to międzynarodowa mekka kultury czterech elementów. Na głównej scenie legendy rapu z całego świata przyciągają na zapierające dech w piersiach koncerty, a w festiwalowych hangarach mistrzowie didżeingu rozkręcają imprezy do bladego świtu w rytm klasyków hip-hopu i funku. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze mnóstwo atrakcji związanych z aktywnym spędzaniem czasu – streetball, skateboaring, wyścigi gokartów, parkour, skoki na bungee, zapasy w czekoladzie, kąpiele w pobliskich jeziorach czy po prostu wylegiwanie się w hamakach.

Hip Hop Kemp
21-23 sierpnia 2014 r.
Festivalpark, Hradec Králové, Czechy
www.hiphopkemp.pl