Black MilkWielki Piątek w kempowych ogłoszeniach został przemianowany na czarny piątek! W dzisiejszych odsłonach nie brakuje iście czarnych ksyw, czarnych brzmień i dobrej dawki czarnego humoru w twórczości części artystów. Na start przedstawiciel D-Town, utalentowany MC i genialny producent w jednej osobie. Na Kempowe deski – po raz pierwszy z livebandem – powraca Black Milk!

Black MoonObok niego w Hradec Králové zagoszczą przedstawiciele złotej ery klasycznych brzmień boom bap, czyli Black Moon! Grupa, której debiut mocno namieszał w całych Stanach Zjednoczonych i do dziś uważany jest za jeden z największych klasyków z tamtego okresu. Ci goście dobrze wiedzą jak radzić sobie na scenie i udowadniają to od początku lat 90-tych. Produkcja Da Beatminerz, 5ft i Buckshot na majkach – ekipa z Brooklynu pokaże na kempowej scenie na co ich stać!

Sztigar BonkoWśród czarnych niczym węgiel ogłoszeń nie może zabraknąć artysty, który przez lata zajmował się wydobywaniem „czarnego złota” na ziemiach śląskich. Z połączenia hiphopowych brzmień rodem z lat 90-tych, zajawy Cypress Hill, śląskiego klimatu i ogromnego poczucia humoru powstał świeży projekt DJ-a Eproma. Wielokrotny mistrz świata i Polski w DJingu pojawi się w Festivalparku pod pseudonimem Sztigar Bonko! Do line-upu dołączają dziś także reprezentanci gospodarzy Reznik & Sodoma Gomora, którzy zaserwują show w klimacie czarnego horrorcore’u.

Na 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp od 21 do 23 sierpnia 2014 pojawią się między innymi: Onyx (USA), Dilated Peoples (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Action Bronson (USA), Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci – Pokahontaz, Rasmentalism i Ten Typ Mes.

Hip Hop Kemp 2014

4-dniowe karnety można nabyć w cenie 189 PLNów i 379 PLNów (VIP) w internetowym sklepie polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown. Pula wejściówek jest ograniczona!

Hip Hop Kemp
21-23 sierpnia 2014
Festivalpark, Hradec Králové, Czechy
www.hiphopkemp.pl