Prawo Jazdy - wzór z 2013 rokuW połowie kwietnia ruszają zapisy na egzaminy na prawo jazdy, które będzie można zdawać w Świdnicy. To efekt współpracy władz miasta z samorządem wojewódzkim i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, a także niedawnej zmiany prawa, które na to pozwala.

Każda możliwość, która sprawia, że mieszkańcy nie muszą jeździć, a mogą załatwić swoje sprawy na miejscu, jest dobra. Mimo, że WORD-y nie są w kompetencji władz miasta, to wspólnie postanowiliśmy ułatwić życie mieszkańcom. W skali kraju jesteśmy pionierami – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Biura świdnickiej filii WORD zostały ulokowane w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. B. Głowackiego 1 w Świdnicy.
Z zapisami na egzaminy ruszamy już we wtorek, 15 kwietnia. Wszystkich zainteresowanych zdawaniem egzaminu w Świdnicy zapraszamy do naszej filii, która będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, a same zapisy będą realizowane w godzinach 8.30-15.15. Pierwsze egzaminy teoretyczne i praktyczne zamierzamy przeprowadzić już po świętach – mówi Leszek Tkaczyk, dyrektor WORD w Wałbrzychu.

Za urządzenie biura filii wraz z wyposażeniem odpowiadał WORD. Miasto oprócz udostępnienia miejsca na organizację filii zajęło się urządzeniem placu manewrowego wraz z niezbędnym wyposażeniem – ogrodzeniem, kontenerem, doprowadzeniem mediów itp. Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono ok. 100 tys. zł.

Symboliczne otwarcie ośrodka w Świdnicy zaplanowano na czwartek, 17 kwietnia na godz. 12.00 na placu manewrowym przy ul. Wałbrzyskiej (wjazd od ul. Armii Krajowej). Tego dnia kursanci świdnickich szkół jazdy będą mogli skorzystać z możliwości przejazdu po placu egzaminacyjnym, a także po sąsiedzku po placu manewrowym.

Stefan Augustyn, um.swidnica.pl