ul. Staszica - wizualizacjaOd dzisiaj można pobrać wniosek na nowe mieszkania komunalne w Wałbrzychu. Dostępny jest na stronie www.nasznowydom.walbrzych.eu oraz w Biurze Obsługi Klienta wałbrzyskiego urzędu. Termin składania wniosków upływa z końcem kwietnia.

 

W nowym budynku przy ul. Staszica na Nowym Mieście do dyspozycji wałbrzyszan będzie 19 mieszkań o powierzchni do 65 m kwadr. Na Białym Kamieniu przy ul. Wiejskiej 19 mieszkań powstanie wskutek przebudowy obiektu po byłej Szkole Podstawowej nr 2. Kolejnych 51 w położonych po sąsiedzku trzech nowych budynkach. Powierzchnia lokali zamknie się w granicach 40 – 55 m kwadr. Najwięcej, bo aż 4 budynki zostaną zbudowane na Podzamczu przy ul. Jana Pawła II, gdzie znajdzie się 120 mieszkań o powierzchni 40 – 50 m kwadr.

 

Zasady i kryteria przyznawania mieszkań określi uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha. Z kolei zarządzenie Prezydenta Wałbrzycha określa sposób realizacji wniosków o przydział mieszkań. Wiadomo już dziś, że na korzystną punktację mogą liczyć młodzi wychowujący dzieci, osoby starsze od lat zamieszkałe w Wałbrzychu, a także niepełnosprawni. Wszystkie osoby starające się o nowe mieszkanie nie mogą mieć zaległości czynszowych.

 

Pozytywną lub negatywną kwalifikacją wniosków będzie się zajmować Społeczna Komisja Mieszkaniowa wyłoniona z różnych środowisk miasta. W jej skład weszli:

  1. Dorota Staniszewska – Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych
  2. Józef Sakowicz – Wałbrzyska Rada ds. Seniorów
  3. Jolanta Szewczyk – radca prawny
  4. Teresa Ziegler – Gminna Rada Pożytku Publicznego
  5. Jolanta Pabisz – Biuro Lokalowe
  6. Krzysztof Kalinowski – Biuro Lokalowe
  7. Wacław Skotnicki – Miejski Zarząd Budynków

 

Anna Żabska, um.walbrzych.pl