W ramach przygotowań do rundy wiosennej, Górnik Wałbrzych przegrał spotkanie kontrolne z Miedzią Legnica. Start rozgrywek już 8 marca.

 

Mecz sparingowy Górnika został rozegrany na wyjeździe. Lepsza okazała się w nim ekipa gospodarzy, wygrywając 2:0.

 

Drużyna z Wałbrzycha wystąpiła tam jednak w uszczuplonym składzie. Trener Maciej Jaworski nie mógł z różnych przyczyn skorzystać m. in. z obrońcy Jana Bartosia oraz pomocnika Jana Rytki.

 

Do tej pory, ekipa rozegrała już mecze sparingowe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, Olimpią Kowary, Wartą Poznań oraz KS Bystrzycą Kąty Wrocławskie.

 

Mecz z Podbeskidziem zakończył się kompromitującą porażką 1:6. Przegrane było także spotkanie z Wartą (2:0), ale wygranymi zakończyły się mecze towarzyskie z Olimpią (2:0) oraz Bystrzycą (3:0).

 

Do końca przerwy zimowej pozostały jeszcze trzy sparingi – 19 lutego z Bielawianką Bielawa, 22 lutego z rezerwami Śląska Wrocław, a 1 marca a Polonią/Sparta Świdnica.

 

Sezon rozpocznie się dla Górnika już 8 marca o godzinie 13:00, kiedy to ekipa zmierzy się na swoim terenie z dobijającym się do czołowej 'dziesiątki’ Gryfem Wejherowo, któremu typy piłkarskie dają spore szanse na przebicie się od czołowej 'ósemki’.

 

Wałbrzyski zespół zakończył rundę jesienną z dorobkiem 34 punktów, będąc jedynie o dwa punkty gorszym on prowadzącego w tabeli Chrobrego Głogów.

 

Na fotel wicelidera czyhają jednak bezpośrednio trzy zespoły: Bytovia Bytów, Warta oraz Rozwój Katowice. Żadna z tych drużyn nie traci więcej niż trzy punkty. Oznacza to, że już od samego początku wiosennych zmagań, Górnik będzie musiał ostro zabrać się do pracy.

 

Wyścig po tytuł mistrzowski i bezpośredni awans do I ligi jest bowiem nadal otwarty, a nawet prowadzący w tabeli Chrobry nie może być pewien awansu. Zakłady bukmacherskie widzą jeszcze kilku faworytów, w tym Górnika Wałbrzych.