Miniony weekend w Zamku Książ upłynął pod hasłem Zamkowych Spotkań z Operą. Pierwsza odsłona tego niezwykłego wydarzenia rozpoczęła się w piątek Nocnym Zwiedzaniem Zamku Książ. Z pewnością nie jest to rozrywka dla turystów o słabych nerwach….

 

Mrok, tajemniczy nastrój, dziwne odgłosy, krzyki i pojękiwania, a do tego szeptem opowiadane historie rodu Hochbergów. To wszystko sprawia, że zwiedzanie Nocne Zwiedzanie Zamku Książ odbywa się rzeczywiście z duszą na ramieniu. Do tego wszechobecne duchy, zjawy i demony i już nigdy nasz sąsiedzki Zamek nie będzie się Państwu kojarzył z przyjemnym miejscem na piknik.

 

 

Kulminacyjnym momentem Zamkowym Spotkań z Operą był sobotni koncert. Gwiazdy inauguracyjnego koncertu to Monika Michaliszyn – sopran oraz Tomasz Maleszewski – tenor, którzy popisowo wykonali kilkanaście znanych przebojów operetkowych przy akompaniamencie Katarzyny Neugebauer zasiadającej przy fortepianie. Zachwycona publiczność kilkakrotnie domagała się bisów i trzeba przyznać, iż tak entuzjastyczne reakcje były jak najbardziej na miejscu, zwłaszcza z uwagi na oszałamiającą solistkę.

 

Weekend zakończyły Operowe Operowe Spotkania na Poduchach, podczas których pojawiła się szansa na spotkanie z artystami sobotniego koncertu . Co ciekawe, impreza jest cykliczna i będzie miała miejsce raz w miesiącu.