W październiku br. Fundacja Wałbrzych 2000 na zlecenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Borze rozpoczęła kolejny cykl szkoleń w ramach projektu systemowego OPS w Czarnym Borze „Szansa dla mieszkańców Czarnego Boru”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

W pierwszym półroczu 2012 r. 8 mieszkańców gminy Czarny Bór Fundacja Wałbrzych 2000 przeszkoliła w zakresie obsługi komputerów, kas fiskalnych i wózków jezdniowych. W kursach uczestniczyło 3 panów i 5 pań, klientów OPS w Czarnym Borze, którzy wzięli również udział w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego. Jesienią przyszła pora na zdobywanie kolejnych zawodowych kwalifikacji. W tym cyklu szkoleń Fundacja zaplanowała kursy magazyniera, kelner-barmana i kurs 1. pomocy przedmedycznej. – Celem projektu – mówi Edyta Śpiewak, kierownik OPS Czarny Bór, – jest możliwie najlepsze przygotowanie jego uczestników do powrotu, a często pierwszego wejścia na rynek pracy. Dlatego we współpracy z Fundacją Wałbrzych 2000 zdecydowaliśmy się na szeroki wachlarz szkoleń, w których panie i panowie uczestniczą na równych prawach. Okazało się, że wbrew obiegowym opiniom panie doskonale sobie radzą z obsługą wózków widłowych.

 

Jesienny cykl szkoleń w Fundacji Wałbrzych 2000 potrwa do końca listopada. Po uroczystym zakończeniu projektu jego uczestnicy wyposażeni w nowe kwalifikacje i umiejętności spróbują swoich sil na rynku pracy. – Doświadczenie z minionych lat realizacji tego projektu systemowego pokazuje, że będą mieli duże szanse na zatrudnienie – podsumowuje Edyta Śpiewak.