W niedzielę odbył się KJS Lutomia. Na starcie pojawiło się około 45 rajdowych załóg. Organizatorzy przygotowali 3 próby sportowe pokonywane w 3 pętlach. Mimo chłodu dopisali również kibice, którzy zachęcali do walki i efektownych przejazdów swoje zaprzyjaźnione załogi.

 

Na próbach dominował szuter i błoto, było wąsko, technicznie i ślisko. Marcin Nowak, który miał pojawić się na stracie „maluchem” wystartował ostatecznie VW Golfem II w klasie 4. Tym razem Marcina pilotowała urocza Edyta Buczkowska. Załoga Nowak/Buczkowska, która startowała ze sobą po raz pierwszy, nieznanym dla nich autem ostatecznie wygrała klasę 4. Wielkie brawa dla Marcina i Edyty. Fun z jazdy był duży – oboje podkreślali na starcie.

  

Na starcie pojawił się również Jarek Gajb z Adamem Chrzanowskim we Fiacie 126p. Właściciel „czarnego mata” jak zwykle efektownie pokonywał próby ku uciesze kibiców. Ostatecznie załoga zajęła 3 miejsce w klasie 1.

  

Liczymy na to, że w przyszłym roku grupa Amator-Rally pod wodzą Marcina Waligóry zorganizuje więcej tak udanych „popularek”. Jak na debiut KJS Lutomia wypadł bardzo dobrze, podkreślali zawodnicy oraz kibice.

 

tekst: Łukasz Stępień