8 września odbył się 5. Rajd WRC Pleszew. Impreza ta rozgrywana jest w Wielkopolsce i ma charakter najbardziej medialnego KJS-u w kraju. W tym roku gośćmi specjalnymi byli Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski oraz Michał i Grzegorz Bębenek.

 

Rajd składał się z 4 prób przejeżdżanych w 3 pętlach. W klasie 4 wystartowała nasza zaprzyjaźniona załoga rajdowa Robert Nykiel/Marcin Nowak Oplem Astra GSI. Organizator przygotował bardzo szybkie i zarazem techniczne próby – podkreślali nasi koledzy. Od początku świebodzicko-wałbrzyski duet jechał dobrym tempem i notował czasy w okolicy 3 miejsca w swojej klasie. Na jednej z prób nie obyło się bez drobnego „dzwona”, ale na szczęście załoga pojechała dalej. Było za szybko i kierowcę poniosła fantazja – podkreślali na mecie próby. Ostatecznie nasza załoga zajęła 3 miejsce w klasie 4 a puchary odbierali z rąk samego Leszka Kuzaja! Kolejna nagrodą był start w ulicznym prologu w centrum Pleszewa dla wszystkich trzech najlepszych załóg z każdej klasy.

Podsumowując był to bardzo fajny rajdowy weekend dla naszych kolegów połączony z bardzo dobrym wynikiem w swojej rajdowej klasie. Załoga dziękuje partnerom rajdowym za możliwość startu w rajdzie oraz wszystkim kibicom za doping.

Łukasz Stępień