Od dziś przez kolejny tydzień na stronie www.hiphopkemp.pl będziecie poznawać codziennie jednego gracza z akcji Młodych Wilków Popkillera, który wystąpi na 12. edycji Festiwalu z Atmosferą. W wyniku głosowania fanów wyłonionych zostało 8 raperów. Na pierwszy rzut reprezentant Radomia Kękę!

 

Kękę

 

KęKę to radomski „stary basior”, związany z tamtejszą ziemią „od zawsze na zawsze”. Dysponujący jednym z najbardziej charakterystycznych i oryginalnych stylów na polskiej scenie MC, którego rap ciężko z kimkolwiek porównać. Jak mówi nam info na profilu FB: „Jego błyskotliwe pomysły na wersy i tematy kawałków to synteza wiedzy , spostrzegawczości i grubych melanży. W kolejności odwrotnej.” On sam o sobie nawija „Raper, alkoholik, erudyta”, dodając „w życiu trochę zarobiłem, gdzie to hurrwa poszło?” A my odpowiadamy – poszło do Prosto Label, gdzie na jesieni nakładem ukaże się jego debiutanckie wydawnictwo radomskiego MC, będące jedną z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku.

 

 

– Jedną z misji Kempu od pierwszej edycji jest prezentowanie świeżej krwi na scenie. – mówi Radek Miszczak, polski promotor festiwalu, współautor encyklopedii „Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop„. – Odkąd polscy fani zaczęli tak licznie odwiedzać festiwal, otworzyliśmy furtkę także dla podziemnych raperów z naszego kraju, by pokazali swoje skille przed międzynarodową publicznością. Akcja z Młodymi Wilkami jest zwieńczeniem wieloletnich starań w tym zakresie, gdyż przypomnę, że do 7 edycji HHK z Polski występowali tylko artyści z wyrobioną renomą i wieloletnim stażem na scenie. Podziemie ciężko pracowało i zasłużyło na uznanie, dlatego będziemy w tym roku gościć bardzo wielu zdolnych raperów z undergroundu. Oni „bardziej muszą się starać”, więc spodziewam się niesamowicie porywających koncertów!

 

Do dzisiejszej odsłony line-upu dołączyli także artyści z różnych zakątków Europy. Prosto z Rosji przyjedzie do Hradec Berezin, którego fani rapu kojarzą z kolaboracji z Sokołem. Z Wielkiej Brytanii wpadnie grime’owiec Big Narstie. Niemieckojęzyczną część kontynentu reprezentują dziś Herr von Grau z Niemiec oraz PerVers z Austrii. Gospodarzy ucieszy fakt, że ostatnim z ogłaszanych artystów jest ich reprezentant – Smack.

 

Podczas międzynarodowego święta czarnych brzmień Festivalpark odwiedzą także między innymi Kendrick Lamar, De La Soul, El-P, R.A. The Rugged Man, Oddisee & Apollo Brown, Stalley, Guilty Simpson, oraz reprezentanci polskiego hip hopu – Bisz & B.O.K, Trzeci Wymiar, Miuosh & Kato Band, Te-Tris i W.E.N.A., Zeus, Gruby Brzuch (Grubson, BRK, Jarecki, Jotoskleja), JWP/ Bez Cenzury.

 

Na polskim profilu Hip Hop Kemp do najbliższej niedzieli trwa konkurs z zagadkami dotyczącymi klipów artystów z line-upu 12. edycji festiwalu. Za odgadnięcie wszystkich tytułów i przesłanie ich w poniedziałek 1 lipca drogą mailową można zgarnąć wejściówkę na Kemp! Szczegóły TUTAJ.

 

Do końca czerwca zostanie uruchomiona rezerwacja miejsc w Kempobusach. Specjalne autokary zawiozą festiwalowiczów na Hip Hop Kemp z 15 polskich miast: Gdańska, Gorzowa Wlkp., Katowic, Krakowa, Legnicy, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry.

 

Hip Hop Kemp startuje od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové (Czechy). Bilety dostępne są w oficjalnym sklepie festiwalowym Urban City w cenie 229 zł (NORMAL), wkrótce powróci także nowa pula wejściówek VIP za 409 zł.