W minioną sobotę 22 czerwca 2013 roku doszło do wyjątkowego spotkania grupy wałbrzyskich uczniów ze sportową gwiazdą światowego formatu – Mariuszem Wlazłym, w ramach podsumowania projektu „Wszyscy gramy w siatę”.

 

Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, Publicznego Gimnazjum nr 11 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 wzięli udział w I Dolnośląskim Turnieju Piłki Siatkowej na Siedząco, który odbył się w Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy. Dwie wałbrzyskie drużyny, złożone z przybyłych uczniów naszego miasta, rozegrały kilka meczów. Siatkówka na siedząco, to dyscyplina sportowa, w której udział mogą brać zarówno osoby pełnosprawne, jak i te z niepełnosprawnością. Istotnym elementem odróżniającym tę grę od typowej siatkówki jest to, że zawodnicy w czasie gry muszą siedzieć.

Po rozegranych meczach młodzi wałbrzyszanie spotkali się z wicemistrzem świata w piłce siatkowej Mariuszem Wlazłym. Były reprezentant Polski, obecnie zawodnik PGA Skry Bełchatów, nie tylko objął honorowym patronatem cały turniej, ale także sam zagrał w jednym meczu. Zarówno wałbrzyszanie, jak i inni obecni na turnieju goście i kibice, mogli otrzymać autograf od mistrza oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Życzliwość i otwartość naszego wicemistrza świata nie pozwoliła, żeby ktokolwiek wyszedł z tej sportowej imprezy niezadowolony.

 

Udział wałbrzyskich uczniów w tej niecodziennej imprezie możliwy był dzięki trenerowi reprezentacji Polski siatkówki na siedząco Panu Bożydarowi Abadżiejewowi, organizatorowi turnieju oraz prezesowi Klubu Siatkarskiego TS Victoria Wałbrzych Panu Henrykowi Walentasowi, który w całości ufundował przejazd uczniów do Legnicy.