www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Wyspa Łza, czyli najnowsza powieść Joanny Bator

30.01.2015 r.
Wyspa Łza, czyli najnowsza powieść Joanny Bator
„Wyspa Łza” to przejmująca, osobista powieść Joanny Bator. Autorka rozprawia się z przeszłością, szuka natchnienia w osobistych przeżyciach, w zakamarkach swojej biografii. Opowiada o tułaczce z wyboru, nie posiadaniu własnego miejsca na dłużej, o tym jak ucieka się z kolejnych miast, gdy codzienność zaczyna mieć znamiona przyzwyczajenia, zamiast tylko dziwić i zachwycać.
„Wyspa Łza” to zapis niejasnych tropów  Sandry Valentine, których śladem autorka się udaje.  Podróżniczki,  która przed laty zaginęła na tropikalnej wyspie. To „znikła bez śladu” prześladuje autorkę, a jednocześnie staje się budulcem, na którym można snuć opowieść.

Wyspa Łza to także opowieść o procesie twórczym, trudnym, wymagającym, a jak często nie dającym nic w zamian. Dzieło, które dziś zachwyca jutro może przestać być powodem do dumy. Czytelnik bywa kapryśny, podobnie własne, subiektywne spojrzenie na swoje dzieło. A książki, są jak dzieci – pisze autorka – i choćbyśmy nie wiadomo jak byśmy się ich wstydzili, nie wepchniemy ich z powrotem tam, skąd przyszły.
avatardodał: