Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714
www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl

Nadchodzące wydarzenia

Sie
1
pon
całodniowy [wystawa] Przyjaźnie paryskie 16...
[wystawa] Przyjaźnie paryskie 16...
Sie 1 – Paź 30 całodniowy
[wystawa] Przyjaźnie paryskie 1683-1693
Stara Kopalnia serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Franciszka Starowieyskiego „Przyjaźnie paryskie 1683-1693” – kolekcji A. i N. Avila liczącej 170 dzieł Artysty. Wernisaż odbędzie się 1 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 18.00 w budynku nr[...]
Wrz
30
pt
całodniowy Premiera – ‚Sztuka’
Premiera – ‚Sztuka’
Wrz 30 – Paź 2 całodniowy
W najbliższy weekend w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu PREMIERA spektaklu „SZTUKA” Yasminy Rezy w reż. Łukasza Zaleskiego.   Premiera:  30 września / piątek / godz. 19.00 / Duża Scena   Pokazy popremierowe:[...]
Paź
1
sob
08:30 Uphill Rogowiec
Uphill Rogowiec
Paź [email protected]:30 – 13:00
Uphill Rogowiec
Organizatorzy zapraszają biegaczy do udziału w drugiej edycji biegu górskiego Uphill Rogowiec . Jest to bieg w stylu anglosaskim na szczyt góry Rogowiec, na której znajdują się położone najwyżej w Polsce ruiny średniowiecznego zamku. Zawodnicy będą[...]
Paź
7
pt
19:00 [koncert] Dni Muzyki Filmowej
[koncert] Dni Muzyki Filmowej
Paź [email protected]:00 – 21:00
[koncert] Dni Muzyki Filmowej
Październikowy cykl koncertów z muzyką filmową corocznie zapełnia salę koncertową Filharmonii Sudeckiej. Skąd bierze się fenomen zainteresowania melomanów tym gatunkiem muzycznym? Powodów jest kilka. Muzyka filmowa zwykle dobrze się kojarzy. Emocje, które towarzyszyły nam w[...]
Paź
21
pt
20:00 [koncert] Włodi
[koncert] Włodi
Paź [email protected]:00 – 23:00
[koncert] Włodi
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Przychodnia Podgórze

ul. Niepodległości 58

58-303 Wałbrzych

rejestracja: (74) 843-41-61

sekretariat/fax: (74) 849-62-66

e-mail: [email protected]

 

Przychodnia Podgórze w Wałbrzychu

Przychodnia Podgórze w Wałbrzychu

 

Zapraszamy pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

 

Szczegółowe godziny pracy:

  • laboratorium: poniedziałek, środa, piątek – 7:30-8:30
  • gabinet zabiegowy: codziennie – 10:00-17:00
  • punkt szczepień: wtorek, czwartek – 15:00-16:00

 

Nocnej oraz świątecznej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej udziela Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu.

 

Przychodnia realizuje bezpłatne programy profilaktyczne.

 

W ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia wykonywane są miedzy innymi: badania układu krążenia, określenie BMI, pomiar ciśnienia, badanie biochemiczne krwi. W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent kierowany jest na dalsza diagnostykę.

 

Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Niewłaściwe odżywianie się prowadzące do otyłości, mała aktywność ruchowa, palenie papierosów, picie alkoholu oraz stres to czynniki najbardziej wpływające na rozwój chorób układu krążenia. Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia.

 

Adresatami programu są osoby obciążone czynnikami ryzyka, znajdujących się na liście lekarza poz w grupie wiekowej najbardziej zagrożonej chorobami układu krążenia, a więc od 35 do 55 roku życia. Uprawnionymi do uzyskania świadczeń w powyższym zakresie w 2009 roku są osoby urodzone w latach 1974, 1969, 1964, 1959 i 1954, które w ciągu ostatnich pięciu lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu i u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia.

 

Jeśli osoba nie mieści się w grupie wiekowej również może skorzystać z bezpłatnych badań w ramach ubezpieczenia w NFZ. W tym celu powinna zgłosić się do lekarza specjalisty, który na badania wyda skierowanie.

 

 

Ponadto w przychodni prowadzony jest program profilaktyki gruźlicy, który również jest bezpłatny.

 

Gruźlica jest chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterie – prątek gruźlicy. Źródłem zakażenia jest najczęściej chory na gruźlicę – prątkujący.

 

Adresatami programu jest populacja osób dorosłych nie posiadających w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy. Programem zostaną objęci pacjenci, którzy samodzielnie zgłoszą się do gabinetu pielęgniarki.

 

 


Wyświetl większą mapę

avatardodał: