www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Wałbrzyska gimnazjalistka laureatką konkursu

5.06.2013 r.

28 maja 2013r. we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławskim w Auli Leopoldyńskiej odbyło się rozpoczęcie i zakończenie IX Finału Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć 2013”. Konkurs realizowany jest przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Rywalizacja odbywa się w poszczególnych kategoriach: „zerówki”, kl. I – III, IV – VI, gimnazjum. We Wrocławiu pojawili się laureaci trzech pierwszych miejsc z finałów subregionalnych – legnickiego, wałbrzyskiego, jeleniogórskiego i wrocławskiego. Konkurs corocznie ma charakter typowo praktyczny.

Wśród 12 finalistów w kategorii gimnazjum z całego województwa dolnośląskiego (tak jak każdego roku) znalazła się uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Wałbrzychu – Marta Kunach z kl. IIIb pod opieką nauczyciela p. Szczepana Dębowskiego.

 

W odróżnieniu od lat ubiegłych tegoroczny konkurs w części praktycznej odbywał się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W tym roku oprócz 3 stacji z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (zawał serca, rana kłuta brzucha i dłoni oraz uraz kręgosłupa) pojawiły się stacje o tematyce dotyczącej: Straży Miejskiej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Ochrony Zabytków.

 Dyplom_Ucze sie_bezpiecznie_zyc_2013 (4)

Po całym dniu zmagań okazało się, że uczennica z „trójki” zajęła III miejsce w konkursie „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Po raz drugi kolejna reprezentantka gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!