www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Bike Maraton w strefie MTB

4.06.2013 r.

W najbliższą sobotę, 8 czerwca, w Głuszycy na uczestników III edycji Bike Maraton 2013, najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce, czeka prawdziwe górskie ściganie.

Sieć dróg i ścieżek rowerowych oplatająca Głuszycę, zwana Stefą MTB to idealne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego. Zróżnicowany poziom trudności tras Strefy MTB pozwala wybrać idealną dla siebie ścieżkę niezależnie od poziomu zaawansowania.

Trasa tegorocznej edycji Bike Maratonu w Głuszycy zalicza najciekawsze fragmenty Gór Sowich z Masywem Włodarza i podziemnym miastem Osówka, Rybnickiego Grzbiety ze słynnym singlem długości 4 km i Gór Suchych z Zamkiem Rogowiec, Andrzejówką i Waligórą.

Trudność tras została dostosowana tak, aby każdy uczestnik, który stanie na starcie III edycji Bike Maraton 2013 w Głuszycy znalazł coś dla siebie:

– najkrótszy dystans Mini – Medano, to 30 km poprowadzone szerokimi szutrowymi drogami rowerowymi strefy MTB, skierowany do wszystkich uczestników, którzy mają rower, kask i odrobinę kondycji. Choć na trasie znajduje się kilka wymagających podjazdów, to ich pokonanie nie powinno sprawić wielu problemów nawet najmniej zaawansowanym kolarzom, a radość osiągnięcia mety wyścigu wynagrodzi trud i litry potu pozostawione na trasie.

 

– dystanse Mega, liczący 56 km, to trasa przygotowana dla zaawansowanych zawodników. Liczne podjazdy, techniczne ścieżki i kamieniste zjazdy to częsty widok na tej trasie, który zadowolą najbardziej zagorzałych zwolenników MTB w czystej postaci.

– królewski dystans Giga, pod patronatem marki PEDROS to już prawdziwe górskie wyzwanie dla najtwardszych kolarzy górskich. Dystans 80 km i prawie 3000 metrów przewyższenia już przed startem zasługuje na miano kultowego.

Bike Maraton nie zapomina również o najmłodszych adeptach kolarstwa górskiego i po starcie dystansów głównych, w miasteczku sportowym Bike Maraton, odbędzie się Dziecięcy Bike Maraton, czyli bezpłatne zawody dla najmłodszych, z upominkami dla wszystkich startujących.