www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Piotr Holly i Natalia Wilińska najlepszymi góralami w Jedlinie Zdroju [foto]

29.05.2013 r.

W sobotnie popołudnie 25.V.2013 ponad setka biegaczy spotkała się na znanej i lubianej imprezie biegowej, która już po raz 11. odbyła się w Jedlinie Zdroju. Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym, o którym tutaj mowa, corocznie zbiera elitę biegaczy górskich a także rzesze mniej doświadczonych sportowców. W tym roku zwycięzcą został Piotr Holly z Wałbrzycha wyprzedzając na mecie o zaledwie kilkanaście sekund miejscowego zawodnika – Roberta Kubiaka. Wśród kobiet najlepszą okazała się być Natalia Wilińska z Wrocławia, którą tym razem bezskutecznie próbowała dogonić Agnieszka Jankowicz z Wałbrzycha.

 

Sobotni poranek nie nastrajał zbyt optymistycznie pod względem prognozy pogody – zapowiadało się że będzie padał deszcz, który w połączeniu z zimnym wiatrem mógł skutecznie zniechęcić wielu amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Na szczęście na niebie próbowało się przebijać słońce i mimo wszystko gro osób zdecydowało się odwiedzić kompleks sportowo rekreacyjny przy ul. Kłodzkiej. Zgodnie z wieloletnia tradycją przed biegami głównymi odbywały się imprezy towarzyszące czyli biegi dla dzieci i młodzieży do lat 16 a także sztafeta rodzinna. Walka była zacięta, bez względu na to czy toczyła się o miejsce w ścisłej czołówce czy tylko z własnymi słabościami i dla wielu dzieci była możliwością spotkania rówieśników z okolicznych miejscowości. Najlepsi na mecie zostali uhonorowani medalami a wszyscy otrzymali od organizatorów słodki upominek.

 

 

Jeszcze przed biegiem głównym zgromadzona publika miała okazję podziwiać występ zjawiskowego Zespołu Regionalnego „Wesele Przyprostyńskie” z Przyprostni koło Zbąszynia, który spotkał się z gorąca reakcją widzów. Wielu z nich przyłączyło się do wspólnego tańca w końcowej części pokazu.

Uroczystego otwarcia części głównej imprezy dokonali Burmistrz Jedliny Zdroju Leszek Orpel, Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Carl Klemm wraz z Vice Prezesem Toru Takeuchi i Dyrektorka Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju Marzena Kapuścik.

Chwilę potem przeprowadzono dla zawodników rozgrzewkę, co biorąc pod uwagę niską temperaturę i zróżnicowaną trasę miało znaczenie dla bezpieczeństwa zawodników.

Gdy wybiła godzina 16:00 na linii startu byli już zgromadzeni zawodnicy walczący tego dnia o najważniejsze trofea i punkty do Ligi Biegów Górskich i Ligii Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju w kat. Najlepszy Góral. Odpowiedź na pytanie „Kto zwycięży ?” padła już po 39’02” i brzmiała – Piotr Holly z Wałbrzycha. Niedługo za nim pojawił się na mecie Robert Kubiak, będący tego dnia jednocześnie najszybszym mieszkańcem Jedliny Zdroju. Stawkę na podium zamknął starszy z „klanu Baczewskich” – Edward, wyprzedzając Bartłomieja.

Niemniej emocjonująco wyglądała rywalizacja kobiet, które tak jak mężczyźni walczyły na dystansie 10km. Na wymagającej trasie najlepiej poradziła sobie Natalia Wilińska, wyprzedzając kolejne na mecie: Agnieszkę Jankowicz i Justynę Grzelak. Gratulacje należą się również Sylwii Zakrzewskiej – zwyciężyła klasyfikację „Najszybsza Mieszkanka Jedliny Zdroju”.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali na mecie niezwykły i niepowtarzalny medal autorstwa Ryszarda Klimasa, który był również fundatorem nagród dla najszybszych mieszkańców Jedliny Zdroju, a każda ze startujących pań została obdarowana różą. Nie zabrakło też upominków od sponsorów, wśród których znaleźli się: Toyota Motor Manufacturing Poland z Wałbrzycha, Sonoco Poland z Wrocławia, OSiR Legnica, OSiR Bielawa, OSiR Wałbrzych, AGORA, Decathlon Szczawno Zdrój.

Całość imprezy odbyła się dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy z programu „Pomoc Toyoty”, Klubu Biegacza „TeMMPo Wałbrzych” i studentów Szkoły Wyższej im. P.Włodkowica w Płocku z ośrodka we Wrocławiu a głównym organizatorem było Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju. Informacje o biegu znajdziecie pod adresem www.biegajwjedlinie.pl

Zapraszamy wszystkich już za rok na kolejną edycję Biegu Górskiego Szlakiem Uzdrowiskowym !!!

Grzegorz Kalinowski