www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Sowiogórski Nordic Walking

29.05.2013 r.

Zimny i bardzo mocny wiatr przywitał uczestników drugiego, tegorocznego marszu z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking”. Ku zaskoczeniu organizatorów, pomimo bardzo nieprzyjemnych warunków atmosferycznych, na starcie zawodów zjawiło się 61 zawodników i zawodniczek, czyli więcej niż dwa tygodnie wcześniej. Tradycyjnie dopisały grupy z okolic Legnicy, Lubina i Ścinawy oraz Ludwikowic Kłodzkich i Walimia. Cieszy, że na naszych imprezach pojawia się także co raz więcej sportowców z Wałbrzycha i Wrocławia. Kilka minut po godzinie 11, z Przełęczy Jugowskiej do rywalizacji ruszyli mężczyźni, a dokładnie minutę po nich kobiety. Trasa liczyła 4,14 km i trzeba ją było przebyć dwukrotnie.

 

 

Podobnie jak dwa tygodnie wcześniej, bezapelacyjnie najlepszy z całej stawki okazał się Krzysztof Skiba z Wałbrzycha, który jako jedyny pokonał dystans 8,28 km poniżej godziny (58 min. 51 sek.). Drugi na mecie zameldował się debiutujący na naszych zawodach Piotr Siwak z Rudnej (1 godz. 0 min. 17 sek.), a trzeci był Maciej Cieciuch z Polanicy-Zdroju (1 godz. 1 min. 0 sek.). Wśród pań zwyciężyła startująca po raz pierwszy w naszym cyklu legniczanka Anna Zaczyńska (1 godz. 8 min. 28 sek.). Druga na mecie była triumfatorka poprzednich zawodów Renata Jędrasiak z Lubina (1 godz. 10 min. 18 sek.), a trzecia Jolanta Kurzawska także z Lubina (1 godz. 11 min. 44 sek.).

 

 

Po zakończeniu rywalizacji, z uwagi na bardzo mocny i zimny wiatr, ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się w położonym obok tzw. Akwarium. Warto wspomnieć, że nagrodzeni zostali także zawodnicy w kategorii „najmłodszy uczestnik” i najmłodsza uczestniczka” marszu. Pamiątkowe medale przywiezione przez Panią Beatę Drapikowską z Legnicy trafiły do Pawła Loski z Walimia (14 lat) oraz Pauliny Ostrykiewicz z Wrocławia (15 lat). Kolejne zawody już za 2 tygodnie przy Schronisku „Sowa” w Sokolcu. Miejmy nadzieję, że pogoda będzie łaskawsza zarówno dla zawodników jak i organizatorów. Zapraszamy!