www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Strzegom Horse Trials 2013

27.05.2013 r.

Na starcie ponad 210 koni w barwach 19 państw, wielkie sportowe nazwiska i sporo atrakcji. Na hipodromie w Morawie pod Strzegomiem zobaczymy m.in. srebrną medalistkę olimpijską z Londynu, Szwedkę Sarę Algotsson Ostholt, mocną ekipę z Niemiec z mistrzami olimpijskimi w rywalizacji drużynowej z Londynu oraz Hong-Kongu, a także czołówkę polskich zawodników.

Podczas Strzegom Horse Trials łącznie zostaną rozegrane cztery konkursy międzynarodowe oraz prestiżowy Puchar Narodów. W czwartek i piątek zawodnicy zaprezentują się w pełnej gracji próbie ujeżdżenia .

 

W sobotę zmierzą się podczas crossu, najbardziej emocjonującego i widowiskowego sprawdzianu umiejętności jeździeckich. Na dystansie około 3700 metrów jeźdźcy będą pokonywać 24 przeszkody. Niektóre z nich będą wieloczłonowe, koń będzie musiał oddać łącznie 33 skoki. Zwycięzców wyłoni niedzielny konkurs skoków przez przeszkody.

Obok rywalizacji sportowych organizatorzy przygotowali niespodziankę dla dzieci. Na hipodromie powstanie wioska rycerska, w której będzie można zobaczyć rycerzy oraz ich ekwipunek. 1 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka zostanie uruchomiony specjalny sektor wraz ze sceną, na której, od godziny 15.30 zespół Bahamas poprowadzi program artystyczny „Uśmiechnij się”. W programie: gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

Bilety można zakupić bezpośrednio przed imprezą. Zostaną uruchomione dwie kasy biletowe – jedna na drodze z Morawy, druga na drodze z Żarowa. W czwartek i piątek wstęp na zawody jest bezpłatny, w sobotę cena biletu to 10 złotych, w niedzielę – 20 złotych. Dzieci do lat 12 oraz wszyscy mieszkańcy gminy Strzegom mają bezpłatny wstęp na imprezę. Aby z niego skorzystać wystarczy okazać dowód osobisty lub legitymację szkolną. Zawody startują 30 mają i potrwają cztery dni.